Potopia Fica a Danka ich vlastní?

22. 5. 2019 9:18

Priaznivci a členovia viacerých parlamentných strán precitli. Stúpenci vládneho Smeru a národniari zistili, ako vedú túto krajinu tí, momentálne stojaci v čele strán. Nespokojní straníci vládnych strán odchádzajú do Národnej koalície.

Potopia Fica a Danka ich vlastní?
Foto: ank
Popis: Anton Martvoň

Po množstve škandálov, rozkrádačiek, pri ktorých sa nabalili „naši ľudia“, zistili, že proti DNA týchto strán nič nezmôžu. Zo Smeru či SNS slušné poctivé normálne strany nikdy nebudú a vždy im pôjde iba o kšefty. Osud Slovákov a národa je im vysoko ukradnutý.

To, že Smer sa zmeniť nedá, pochopil aj bývalý poslanec za túto stranu Anton Martvoň, ktorý odišiel zo Smeru v čase najväčšej moci. Tento mladý právnik sa roky snažil ako poslanec aj v rámci strany o jej presmerovanie na iné chodníčky.

Urobiť zo Smeru stranu, ktorá skutočne robí pre Slovensko a jeho občanov, bola však aj pre neho nadľudská úloha, ktorú asi nezvládne nik. Dnes je podpredsedom Národnej koalície a uchádza sa o dôveru ľudí ako kandidát na europoslanca.

„Spolu so mnou začali podporovať Národnú koalíciu i viacerí regionálni predstavitelia a členovia Smeru zo Žilinského kraja, vrátane bývalého krajského predsedu mladých smerákov,“ doplnil Martvoň.

Po tom, ako prestal poslúchať a nechcel sa zúčastňovať na nekalostiach Smeru, skončil na poste generálneho riaditeľa Národného inšpektorátu práce Andrej Gmitter. Za spravodlivejšie Slovensko sa rozhodol bojovať v Národnej koalícii.

Zľava Andrej Gmitter a Rudolf Dupkala

Prešovský krajský predseda strany je dnes nielen aktívny v regionálnej politike, ale uchádza sa aj o možnosť chrániť naše záujmy v europarlamente.

Ani v SNS nie sú všetci spokojní. Autoritárske vedenie jej predsedu Andreja Danka, podozrenia z rôznych kšeftov, ale aj časté presadzovanie hlúpostí. Takto riadia tento štát národniari. Dnes už bývalý funkcionár Eduard Markovič sa postavil Dankovi a tak musel skončiť nielen na poste prešovského krajského šéfa, ale aj v strane.

„Politiku majú robiť ľudia, členovia, sympatizanti a určovať cesty, ako oslovovať ďalších ľudí, ale nie autoritatívne, ako to robil Andrej Danko, zo SNS si urobil vlastnú eseročku,“ dopĺňa Eduard Markovič, momentálne člen Národnej koalície, ktorý ihneď vytvoril aj okresnú organizáciu tejto strany v Poprade.

Pridávajú sa aj nezávislí

„Národná koalícia má dnes vyše 1500 členov vo všetkých regiónoch Slovenska, pretože politika sa má robiť hlavne s ľuďmi a pre ľudí, dávame priestor všetkým nespokojným a oklamaným voličom,“ hovorí Slavěna Vorobelová, predsedníčka strany.

Slavěna Vorobelová

Postupne sa pridávajú nespokojní členovia Smeru, SNS, ale aj KDH či Kotlebovi priaznivci. Zaujímavosťou je, že Národná koalícia nemá stanovené členské a podpora strany je na dobrovoľnej báze. Nechýba ani množstvo nezávislých kandidátov do VÚC či už na poslancov, alebo predsedov. Mnohí z nich kandidovali úspešne.

Peter Oremus a Marta Rácová

V Prešovskom samosprávnom kraji je to Rudolf Dupkala, ktorý pôsobí aj ako mestský poslanec v Prešove, jeho kolegom v Národnej koalícii je aj Peter Oremus, poslanec Nitrianskeho samosprávneho kraja a poslanec mesta Nitra. Aj tí, ktorí kandidovali ako nezávislí, totiž pochopili súčasnú kritickú situáciu, že proti súčasným liberálnym extrémistom sa treba spojiť, lebo nás čaká cesta do pekla!

Rudolf Dupkala

Za rodinu, za tradície, za kresťanstvo, za spravodlivosť je potrebné totiž v dnešnom svete zabojovať, pretože o pár rokov už pre Slovákov tradičné normálne hodnoty nemusia byť samozrejmosťou.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Psychiater zhodnotil psychický stav Grety. Novinár z Respektu sa rozpálil do biela

7:05 Psychiater zhodnotil psychický stav Grety. Novinár z Respektu sa rozpálil do biela

Novinár Respektu Petr Třešňák zareagoval na hodnotenie uznávaného psychiatra, predsedu českej Asociá…