Petícia za zachovanie linky RegioJet Bratislava - Košice

10. 1. 2017 8:58

Vážené Ministerstvo dopravy Slovenskej republiky. Sme za zachovanie linky RegioJet Bratislava - Košice pretože s touto spoločnosťou chceme i naďalej cestovať. A preto zvážte prosím férové požiadavky RegioJetu.

Petícia za zachovanie linky RegioJet Bratislava - Košice
Foto: SITA
Popis: Bratislavská Hlavná stanica
reklama

Aby - viac ako polovica cestujúcich, najmä študenti a žiaci, mali taktiež umožnené do RegioJetu BA - KE vlakov cestovať zadarmo ako je i preferované pre ZSSK

  • nastala zmena systému úhrady cestovného zadarmo tak, aby aj komerčné vlaky RGJ mali možnosť osloviť cestujúcich zadarmo.
  • a štát komerčným dopravcom preplácal minimalne polovicu z toho, čo uhradí na kompenzáciu cestovného zadarmo v dotovaných rýchlikoch.

„Štát by vďaka tomu ušetril až polovicu nákladov, ktoré v súčasnosti prepláca za cestovné zadarmo a študenti a ďalšie sociálne skupiny by mohli využívať bezplatné cestovné vo všetkých vlakoch bez rozdielu. Tento krok by okrem úspory na strane štátu znamenal aj prínos pre ekonomiku ZSSK a jej opätovne zavedené IC vlaky. RegioJet je určite pripravený o takomto variante ďalšieho postupu rokovať, čo deklaroval aj smerom k Ministerstvu dopravy. V takomto prípade by RegioJet zmenil svoje rozhodnutie a linku Bratislava – Košice by nerušil, resp. by ju opätovne zaviedol," píše sa ďalej v stanovisku Regiojetu.

Petíciu môžete podpísať tu.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Eva Božoňová
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Čižnár Šeligovi: Dospeli sme do čias, keď sa prokurátor má báť vysloviť svoje právne úvahy, lebo nie sú súladné s názorom politikov?

16:12 Čižnár Šeligovi: Dospeli sme do čias, keď sa prokurátor má báť vysloviť svoje právne úvahy, lebo nie sú súladné s názorom politikov?

K podnetu podpredsedu Národnej rady Slovenskej republiky Juraja Šeligu generálny prokurátor Slovensk…