Petícia za bezplatné parkovanie zdravotníckych pracovníkov a pacientov

17.9.2016 9:28

Petícia za bezplatné parkovanie zdravotníckych pracovníkov a pacientov Petícióp az egészség ügyi dolgozók és betegek ingyenes parkolása érdekében

Petícia  za bezplatné parkovanie zdravotníckych  pracovníkov a pacientov
Foto: pixabay.com
Popis: Petícia - ilustračné foto

My, občania podpisujúci túto petíciu zásadne protestujeme proti spoplatneniu parkovania okolo budovy Nemocnice v Dunajskej Strede. Sme presvedčení, že ide o bezprácny zisk do vrecka súkromnej spoločnosti, pričom sa úplne ignoruje ľudský rozmer. Cesta do nemocnice nie je luxusom, ktorý treba spoplatniť, ale je nevyhnutnosťou a elementárnou potrebou. Parkovacie miesta sú súčasťou zabezpečovania zdravotnej starostlivosti občanom v nemocniciach.

Požadujeme, aby tieto priestory naďalej spĺňali svoju verejnoprospešnú funkciu a boli bezplatne sprístupnené lekárom, zdravotníckym pracovníkom ako aj pacientom.

Nakoľko zmluva so súkromnou spoločnosťou je platná a nie je možné ju zrušiť bez významnej finančnej škody, spoplatnenie parkovania by malo platiť len pre ostatných návštevníkov nemocnice.

***

Mi, a petíció aláírói határozottan tiltakozunk a fizető parkolók létesítése ellen a Dunaszerdahelyi Kórház körül. Meggyőződésünk, hogy ez nem más, mint munka nélkül szerzett nyereség, amely egy magántársaság zsebébe vándorol és teljesen figyelmen kívül hagyja az emberek szükségleteit. A kórház megközelíthetősége nem luxus, amelyet meg kell sarcolni , hanem alapvető emberi szükséglet.

Követeljük, hogy ez a terület továbbra is lássa el közhasznú funkcióját, és tegyék le hetővé az ingyenes parkolást az orvosok, egészségügyi dolgozók és a betegek számára.

Mivel a magántársasággal megkötött szerződés sajnos már érvényes és nem szüntethető meg jelentős pénzügyi károk nélkül, a parkolást csak a kórház egyéb látogatói számára tegyék fizetőssé.

Formulár pre podpísanie petície nájdete tu

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Eva Božoňová
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Petícia: Návrhy na zmenu územného plánu v procese Zmien a doplnkov č. 16/2019 územného plánu mesta Prešov

9:17 Petícia: Návrhy na zmenu územného plánu v procese Zmien a doplnkov č. 16/2019 územného plánu mesta Prešov

Obyvatelia mesta Prešov týmto podávame spoločné návrhy na zmenu územného plánu mesta Prešov. Toto po…