Petícia: Za zrušenie plánovanej zmeny v cestovných poriadkoch prímestských autobusov

8.8.2018 20:33

Na základe objednávky Bratislavským samosprávnym krajom reprezentovaným BID má vstúpiť 19. augusta 2018 do platnosti nový cestovný poriadok prímestských autobusov v Bratislavskom kraji, ktorý ruší priame spojenie obcí ako Kráľová pri Senci, Hrubá Borša, Jánovce, Veľké Uľany a Jelky s Bratislavou. Cestujúci sú tak nútení presadnúť v Senci na vlak alebo autobus. S navrhovanými zmenami bez akejkoľvek komunikácie s cestujúcimi nesúhlasíme a žiadame zachovanie v súčasnosti platného cestovného poriadku do momentu dosiahnutia verejne zhody.

Petícia: Za zrušenie plánovanej zmeny v cestovných poriadkoch prímestských autobusov
Foto: pixabay.com
Popis: Petícia - ilustračné foto

Aktualizácia 8. augusta 2018: Do popisu petície bola doplnená aj obec Jelka.

Pod petíciou je podpísaných prvých 300 osôb elektronicky (niekoľko podpisov nebolo akceptovaných pre chybu v emailovej adrese) a pripravujeme petičné hárky pre fyzické podpisy priamo v obciach. V prípade, ak by ste chceli pomôcť s distribúciou petičných hárkov vo vašich obciach, dajte vedieť na kontakte vyhlasovateľa petície.

Tento cestovný poriadok nevznikol v dopravnej spoločnosti, ale subjekte BID - Bratislavská integrovaná doprava, ktorý je subjektom Bratislavského samosprávneho kraja a ktorého predseda predstavenstva má rovnaké meno ako riaditeľ komunikácie BSK, Branislav Masarovič. Návrh mal byť prediskutovaný v rámci BSK, kde zástupcom našich obcí je starosta Hrubého Šúru, Ladislav Gujber. O zmenách informuje Bratislavská integrovaná doprava na svojom webe: https://www.idsbk.sk/cestovne-poriadky/#CP_2018

Petíciu môžete podpísať tu.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Protesty v Česku? Je jasné, ako to je, Eduard Chmelár dal na stôl vážne fakty

7:00 Protesty v Česku? Je jasné, ako to je, Eduard Chmelár dal na stôl vážne fakty

Historik Eduard Chmelár sa na svojom facebookovom profile zamyslel nad tým, že skutočný problém, kto…