Petícia: Školský psychológ do každej školy

16.7.2017 19:54

Centrá pedagogicko-psychologického poradenstva nezvládajú všetky krízové prejavy školákov. Psychológ by mal byť priamo v škole.

Petícia: Školský psychológ do každej školy
Foto: SITA
Popis: Vyučovanie na cirkevnej škole

V školách sa mení atmosféra a sociálna klíma, v triedach pribúdajú deti s poruchami správania či učenia, zhoršujú sa vzťahy učiteľ - žiak, ale aj učiteľ – rodič a rodič - dieťa. Všade tam by sa mohol uplatniť školský psychológ.

Konkrétne úlohy, ktoré dnes plní (mal by plniť) školský psychológ vo vzťahu žiakom, k učiteľom ale aj k rodičom sú v súčasnej škole nezastupiteľné.

Počet psychológov na školách je žalostne nízky a  od stavu, aký je vo Fínsku či Dánsku, kde má psychológa takmer každá škola, máme ďaleko.

Máme za to, že problémy a výzvy, ktorým dnes čelia učitelia v školách sú omnoho závažnejšie ako napríklad digitalizácia vzdelávanie, ktorej rezort školstva venuje neprimerane veľa peňazí.

Žiadame preto ministra školstva, aby energiu, čas a prostriedky, ktoré investuje do projektu digitalizácie regionálneho školstva presmeroval a začal urýchlene realizovať projekt – „školský psychológ do každej školy“.

Petíciu môžete podpísať tu.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Glváč ku kauze Cervanová: Kiska by sa mal ospravedlniť matke zavraždenej študentky. I všetkým slušným ľuďom. A poslal výzvu organizátorom protestov

14:15 Glváč ku kauze Cervanová: Kiska by sa mal ospravedlniť matke zavraždenej študentky. I všetkým slušným ľuďom. A poslal výzvu organizátorom protestov

NÁZOR V prvom rade sa chcem poďakovať investigatívnemu novinárovi Martinovi Hanusovi z redakcie post…