Niektorým kandidátom do Európskeho parlamentu môže pomôcť podpora známych a populárnych príbuzných, tvrdí politológ

20. 5. 2019 9:45

Voľby do Európskeho parlamentu majú jednu špecifickú vlastnosť- účasť voličov na nich je veľmi malá, čo znamená, že aj silná osobnosť bez silného straníckeho zázemia môže prekvapiť, vysvetľuje politológ Roman Michelko.

Niektorým kandidátom do Európskeho parlamentu môže pomôcť podpora známych a populárnych príbuzných, tvrdí politológ
Foto: TASR
Popis: Ilustračná snímka.

Voľby do Európskeho parlamentu majú jednu špecifickú vlastnosť- účasť voličov na nich je veľmi malá, čo znamená, že aj silná osobnosť bez silného straníckeho zázemia môže prekvapiť.

To je napríklad aj prípad  kandidatúry herca Andreja Hryca - chce si otestovať svoju popularitu a  ak by získal niečo cez tridsaťtisíc hlasov, mohol by prekvapiť.

V tom prípade je namieste aj osobná takzvaná door to door kampaň (od dverí k dverám), keď kandidáti osobne oslovujú voličov, aby prišli k voľbám.

Stačí, ak sa vytvorí nie veľmi obsiahla komunita skalných voličov a už to môže  vyústiť do zaujímavého výsledku.  V jeho prípade to však nepredpokladám. Iná je situácia v prípade Štefana Kuffu.

Tam je silná verejná podpora jeho brata, charizmatického kňaza Mariána Kuffu, čo jeho politickému projektu môže veľmi pomôcť. Podobne je to v prípade Slavomíra Harabina, synovca Štefana Harabina, ktorý kandiduje za Národnú koalíciu.

Meno Harabin je po nedávnych prezidentských voľbách dobrá značka. Jeho verejne deklarovaná podpora synovcovi, ktorý kandiduje do Európskeho parlamentu, sa tak  môže silne kapitalizovať.

Minimálne v tom, že preskočí lídra kandidátky Petra Tomečka, ale aj v tom, že to strane prinesie toľko hlasov, že to bude stačiť na prelomenie päťpercentnej hranice.

Otázne je, ako s týmto posolstvom bude strana pracovať, ako ho spropaguje a dostane do širšej verejnosti.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Petícia za zmenu pravádzkovateľa útulku a nocľahárne v Leviciach

9:17 Petícia za zmenu pravádzkovateľa útulku a nocľahárne v Leviciach

My, dole podpísaní občania, v zmysle petičného práva garantovaného nám ústavou Slovenskej republiky …