Banáš uzatvára cyklus názorov o koronavíruse. Inšpirovali ho Pellegrini a Sulík! Vážne

5. 5. 2020 17:50

Úspešný spisovateľ a bývalý diplomat Jozef Banáš uzatvára svoje pátranie po tom, či stojí koronavírus za všetky tie celosvetové opatrenia. Tentoraz už nepátra v štatistikách Talianska či Slovenska, nepoužíva žiadne dáta. Jednoducho filozoficky uzatvára kapitolu koronavírus. A keďže jeho doterajšie úvahy o koronavíruse v ParlamentnéListy.sk nechýbali, sledujeme aj my s napätím, kam sa prepracoval.

Banáš uzatvára cyklus názorov o koronavíruse. Inšpirovali ho Pellegrini a Sulík! Vážne
Foto: TASR
Popis: Jozef Banáš
reklama

„Premýšľam, či nám ten koronavírus viac priniesol alebo  vzal,” hovorí Banáš na nahrávke, ktorú si zavesil na facebook a pokračuje, že vlastne nám priniesol veľa dobrého.

Všímajte si, ako si pomáhame, akí sme súcitní, akí sme k sebe úslužní, trpezliví, stojíme v radoch a nikto na nikoho nenadáva. Samozrejme, sú aj výnimky,” zamýšľa sa ďalej. Čo je podľa neho ale najdôležitejšie  koronavírus nás všetkých spája. A to spájanie podľa neho dáva tak trochu príklad aj politikom.

Všetko, čo sa spája, je dobré a všetko čo sa delí, vždy v histórii bolo zlé,” prechádza Banáš do hlbšej politickej analýzy.

Upútali ho totiž v diskusnej debate TV Markíza Na telo politici Richard Sulík (SaS) a Peter Pellegrini (Smer-SD).  

„Spájali nás. Prvýkrát po dlhom čase som mal pred televízorom pocit, že –fúúha, začína to byť dobré.” Banáš dodáva, že verí, že si záznam relácie pozrú aj šéfovia Sulíka a Pellegriniho –premiér Igor Matovič a expremiér Robert Fico, ktorí nevynechajú jedinú príležitosť,kde by si nenadávali, hrubo a nevyberavo.  

„A my už toho, priatelia, Igor a Robo, máme dosť,” uzatvára Banáš.

Autor: ld
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Čo s 500 objednanými pľúcnymi ventilátormi za 12 miliónov? Bola by som opatrná v súdoch, že sú nepotrebné, varuje Cigániková

9:30 Čo s 500 objednanými pľúcnymi ventilátormi za 12 miliónov? Bola by som opatrná v súdoch, že sú nepotrebné, varuje Cigániková

Čo s 500 objednanými pľúcnymi ventilátormi za 12,5 milióna eur bez DPH, keď všetko nasvedčuje, že ne…