Zverejnili hospodárenie slovenských žúp. Tvrdá rana pre Kotlebu. Jeho výsledky sú katastrofálne

9.12.2016 19:15

Toto by si mali prečítať mladí voliči, ktorí velebia Kotlebu! Najhoršie finančné zdravie zo všetkých ôsmich VÚC má práve Banskobystrická župa. Tej šéfuje Marian Kotleba, líder Ľudovej strany Naše Slovensko, ktorá sa umiestnila na prvom mieste v prieskume popularity politických strán medzi mladými voličmi. Pozrite si detaily hospodárenia žúp.

Zverejnili hospodárenie slovenských žúp. Tvrdá rana pre Kotlebu. Jeho výsledky sú katastrofálne
Foto: SITA
Popis: Predseda ĽS Naše Slovensko Marian Kotleba

Mimovládna organizácia INEKO vytvorila metodiku, v rámci ktorej skúma hospodárenie samosprávy v jednotlivých kategóriách. Najhorší možný výsledok je 0, najlepší +6. Analýza údajov je z roku 2015.

Najlepšie dopadla Nitrianska župa, ktorej šéfuje Milan Belica, so skóre +5,27. Nasleduje Bratislavská (+4,92) a Žilinská župa (+4,79). Najhorší rating dosiahol VÚC Banská Bystrica (+3,78).  

Ako informovalo INEKO na svojom blogu, najvyšší dlh (44 % bežných príjmov) má Trenčiansky kraj, v rebríčku zadlženosti nasledujú Trnavská župa a Bratislavská župa (40 %, 33 %). Aj v tomto ukazovateli sú na tom najlepšie vo VÚC Nitra (len 19 %). 

Svoje ohodnotenie v sumárnom rebríčku, t. j. vo finančnom zdraví, sa podarilo zlepšiť oproti minulému roku všetkým župám s výnimkou Prešovskej.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: RB

Ďalšie články z rubriky

Výbušná kniha o kauze Cervanová. Pomáhal som šíriť konšpirácie. Odsúdení vrahovia sú vinní, priznáva novinár. Na večierku sa s nimi objavil aj Kiska

14:40 Výbušná kniha o kauze Cervanová. Pomáhal som šíriť konšpirácie. Odsúdení vrahovia sú vinní, priznáva novinár. Na večierku sa s nimi objavil aj Kiska

Za vraždu mladej medičky, ktorá sa udiala pred vyše 40 rokmi, viackrát právoplatne odsúdili sedem mu…