Zostane Galko na kandidátke? Budú tam iba takí, za ktorých dám ruku do ohňa, odkazuje Sulík

18. 9. 2019 19:59

Predseda opozičnej SaS Richard Sulík jasne nepovedal, či podpredseda strany Ľubomír Galko bude na kandidačnej listine v budúcoročných parlamentných voľbách. Sulík pre TASR uviedol, že na kandidátke SaS budú ľudia, za ktorých dá "ruku do ohňa". Podpredsedníčka SaS Jana Kiššová pre TASR potvrdila, že Galko má jej podporu, nevidí dôvod na to, aby za stranu nekandidoval.

Zostane Galko na kandidátke? Budú tam iba takí, za ktorých dám ruku do ohňa, odkazuje Sulík
Foto: TASR
Popis: Na snímke zľava podpredsedníčka strany SaS Jana Kiššová, predseda strany Richard Sulík, predsedníčka poslaneckého klubu Natália Blahová a podpredsada strany SaS Ľubomír Galko
reklama

Budú tam ľudia, za ktorých dám ruku do ohňa

"Kandidátnu listinu SaS podľa stanov predkladá jej predseda. Na kandidátnej listine SaS budú ľudia, za ktorých dám ruku do ohňa. O jej obsadení budeme včas informovať," uviedol Sulík pre TASR.

Galko strane neškodí

Kiššová podľa vlastných slov nevie o tom, že by Galko škodil strane a nevidí žiadny dôvod na to, aby sa stiahol z SaS. "Ľubomíra Galka považujem za kľúčového človeka v SaS. Zdá sa mi úplne neprijateľné, že by nemal byť v budúcnosti súčasťou nášho tímu a že by nemal byť na kandidátke," skonštatovala pre TASR.

Mimoriadny kongres

Sulík nedávno zvolal mimoriadny kongres, na ktorom si nechal potvrdiť pozíciu predsedu a volebného lídra SaS. Kiššová aj Galko výsledky kongresu odmietli a predstavili novú platformu v strane s názvom Demokratické jadro SaS.

Platforma

Členovia republikovej rady, ktorí sú členmi platformy, v utorok predstavili členom SaS návrh kandidátky pre parlamentné voľby. "Tento návrh je postavený na členoch strany, ktorí sú nositeľmi programu SaS, bez ohľadu na to, ako sa stavajú k aktuálnym udalostiam v strane," uviedli predstavitelia platformy na sociálnej sieti s tým, že lídrom kandidátky by mal byť Sulík.

Verejná výzva 

Šéf SaS podľa nich vníma platformu ako hlavnú prekážku v absolutizácii svojej straníckej moci. "Vyzývame verejne predsedu SaS Richarda Sulíka, aby konal čestne, zodpovedne a pred svojimi vlastnými záujmami uprednostnil záujmy krajiny," doplnili.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…