Zobchoduje Sakovú s Richterom? Andruskó vraj spomína týchto smeráckych ministrov

21. 10. 2019 15:54

Podľa portálu Aktuality.sk chce Zoltán Andruskó docieliť zníženie trestu aj za udanie mien dvoch ministrov, ktorí sa podľa neho dopustili protiprávnej činnosti. Portálu sa podarilo zistiť, že ide o Denisu Sakovú a Jána Richtera.

Zobchoduje Sakovú s Richterom? Andruskó vraj spomína týchto smeráckych ministrov
Foto: TASR
Popis: Na snímke vľavo ministerka vnútra SR Denisa Saková a vpravo minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter

Zoltán Andruskó, obvinený zo sprostredkovania vraždy novinára Jána Kuciaka, a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, uzavrel v piatok (18. 10.) so špeciálnym prokurátorom dohodu o vine a treste. V najbližších dňoch o dohode rozhodne Špecializovaný trestný súd.

Doživotný trest, ktorý mu hrozí, chce zmierniť výmenou za výpoveď o údajnej protiprávnej činnosti dvoch členov vlády – ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera a ministerky vnútra Denisy Sakovej.

Portálu Aktuality.sk to potvrdil zdroj, ktorý si neželá byť menovaný.

Právnik Roman Kvasnica už pre Denník N v nedeľu (20. 10.) naznačil, že „pán Zoltán A. by nám mohol toho povedať ešte viac, ako sa stalo doposiaľ, hlavne pokiaľ ide o informácie z piatka, keď sa rozhodol vypovedať o protiprávnej činnosti dvoch ministrov súčasnej vlády“.

Andruskó od zadržania na jeseň 2018 spolupracuje s políciou. Za to mu prokurátor navrhol zníženie trestu do rozmedzia 8 až 16 rokov. 

Ak by súd s dohodou o vine a treste nesúhlasil, bezpodmienečne by ho mal v tejto veci vypočuť prokurátor. Špeciálna prokuratúra k prípadnému výskuchu Andruskóa uviedla, že „postupuje v súlade s Trestným poriadkom“.

Zoltán Andruskó je členom gangu, ktorý podľa vyšetrovacieho tímu zorganizoval a 21. februára 2018 zavraždil novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú.

„Jeho výpoveď bola kľúčová na identifikáciu a obvinenie ďalších páchateľov, najmä ďalšej sprostredkovateľky a objednávateľa," vysvetľoval význam spolupráce Andruskóa s vyšetrovateľmi vraždy advokát rodiny Kuciakovcov Daniel Lipšic.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: AV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

To sa mu zosype. Čo vlastne Putin povedal? Rozbor od právnika Hasenkopfa

23:57 To sa mu zosype. Čo vlastne Putin povedal? Rozbor od právnika Hasenkopfa

Český komentátor a právnik Pavel Hasenkopf reaguje na Putinove chystané ústavné zmeny, ktorými podľa…