Zničiť, vyhnať, odobrať štátne občianstvo. Francúzsky premiér volá po odvete

15. 11. 2015 7:00

Francúzsky premiér Manuel Valls včera vyhlásil, že Francúzsko bude pokračovať vo svojej intervencii v Sýrii s cieľom poraziť Islamský štát, ktorý sa prihlásil k zodpovednosti za sériu útokov v Paríži s viac ako 120 obeťami.

Zničiť, vyhnať, odobrať štátne občianstvo. Francúzsky premiér volá po odvete
Foto: SITA
Popis: Francúzsky expremiér Manuel Valls
reklama

Valls vo vysielaní televízie TF1 informoval, že vláda zvažuje predĺženie výnimočného stav vyhláseného po útokoch na celom území Francúzska a poskytne úradom poriadkové sily a ďalšie zdroje, aby mohli bojovať s týmto "dobre organizovaným nepriateľom".

"Nepriateľom je Dáiš," zdôraznil francúzsky premiér. Uviedol, že "musíme zničiť nepriateľov republiky, vyhnať všetkých zradikalizovaných imámov, odobrať štátne občianstvo tým, ktorí sa zahrávajú s tým, čo je podstatou Francúzska."

"Áno, sme vo vojne," priznal Valls a pripomenul, že na to upozornil už vo svojom prejave 13. januára - po útokoch trojice teroristov, ktorí v Paríži a na jeho predmestí Montrouge zabili spolu 17 ľudí. Poznamenal, že vo Francúzsku sa tento rok podarilo predísť piatim atentátom, ale "vždy sme vraveli, že (teroristi) môžu vo Francúzsku zaútočiť ešte silnejšie ako v januári." Aj dnes Valls varoval, že sa treba pripraviť na ďalšie útoky.

Dodal, že vo Francúzsku budú prijaté mimoriadne opatrenia. "Budeme konať a zasiahneme tohto džihádistického nepriateľa tak, aby sme ho zničili: vo Francúzsku, v Európe, v Sýrii a v Iraku". Ubezpečil, že francúzska odveta bude mať rovnakú silu ako "tento (piatkový) útok". "Túto vojnu vyhráme," ubezpečil francúzsky premiér.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…