Znechutený Pčolinský: Čo je toto za krajinu, kde svedkovia potvrdia kupovanie hlasov konkrétnymi ľuďmi a vyšetrovateľ to zamietne?

13.11.2016 17:41

Len krúti hlavou a cíti frustráciu zo stále sa opakujúceho scenára. Peter Pčolinský z hnutia Sme rodina je sklamaný nielen z kupovania voličských hlasov na východe Slovenska, ale predovšetkým z neochoty príslušných orgánov vo veci konať a potrestať vinníkov.

Znechutený Pčolinský: Čo je toto za krajinu, kde svedkovia potvrdia kupovanie hlasov konkrétnymi ľuďmi a vyšetrovateľ to zamietne?
Foto: TASR
Popis: Poslanec Peter Pčolinský (Sme rodina)

Opozičný poslanec nechápe, ako je možné, že na Slovensku sa môžu „v pohode“ kupovať volebné hlasy, pričom aj v prípade toho, že páchateľ je známy, nepríde k jeho potrestaniu.

Kollárovec Pčolinský sa rozhorčoval prostredníctvom Facebooku, kde okrem iného spomenul: „Povedzte mi, akú máme my východniari šancu na zmenu, ak sa každé voľby vo veľkom kupujú rómske hlasy? Čo je toto za krajinu, kde svedkovia potvrdia kupovanie hlasov konkrétnymi ľuďmi a vyšetrovateľ to zamietne?“

Jeho reakcii predchádzalo medializovanie prípadu z obce Lomnička v okrese Stará Ľubovňa. Celá kauza sa točí okolo dvojice poslancov Smeru  Petra Chudíka a Stanislava Kubánka. Tí si mali údajne za krabičku cigariet pre tamojších Rómov z osád na východe republiky kupovať voličské hlasy.

Zdroj: Správy RTVS

Paradoxné na celom prípade je to, že hoci sa siedmi Rómovia najprv priznali, že hlasovali za konkrétne vopred dohodnuté mená, neskôr svoju výpoveď stiahli.

Aké riešenie Pčolinský navrhuje?

„Zabezpečiť pri každých voľbách občianske hliadky v osadách a účasť pozorovateľov v komisiách, kde sa manipuluje s volebnými lístkami,“ myslí si.

Okrem toho tiež dodal, že polícii sa v tomto smere veriť nedá.Zdroj: Facebook / Peter Pčolinský

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mr

Ďalšie články z rubriky

Najväčšími favoritmi prezidentských volieb sú zatiaľ Mistrík a Harabin. Predpovedný model to ukazuje jasne

0:01 Najväčšími favoritmi prezidentských volieb sú zatiaľ Mistrík a Harabin. Predpovedný model to ukazuje jasne

Kto vyhrá prezidentské voľby na Slovensku v roku 2019? Najväčšie šance zatiaľ majú Robert Mistrík a …