Zmena politiky v Taliansku vyvoláva nervozitu v bankárskych kruhoch

21. 5. 2018 15:10

Potenciálna zmena politiky po nástupe novej vlády v Taliansku vyvoláva veľa nervozity, ale je potrebné počkať na to, čo sa z nej uskutoční. Uviedol v pondelok Ewald Nowotny, člen Rady guvernérov Európskej centrálnej banky (ECB) a guvernér rakúskej centrálnej banky, na konferencii v Prahe.

Zmena politiky v Taliansku vyvoláva nervozitu v bankárskych kruhoch
Foto: TASR
Popis: Budova Európskej centrálnej banky vo Frankfurte nad Mohanom.
reklama

"Je to niečo, čo vyvoláva veľa nervozity, ale samozrejme, na druhej strane je potrebné počkať. Nevidíme účinok opatrení, nevidíme, čo skutočne z toho vyplynie," povedal. Vyjadril tiež nádej, že v praxi si nová talianska koalícia osvojí omnoho múdrejší prístup, ako je ten, o ktorom aktuálne píšu noviny.

Výnosy z talianskych dlhopisov v pondelok citeľne vzrástli. Prehĺbil sa tak rozdiel nielen medzi výnosmi z tzv. referenčných nemeckých a talianskych, ale aj španielskych a talianskych dlhopisov. V prípade španielskych je dokonca najväčší od roku 2012. Dôvodom sú obavy z plánovaných veľkých výdavkov, ktoré avizovali budúci koaliční partneri, dve euroskeptické strany Hnutie piatich hviezd a Liga Severu. Podľa analytikov politika novovznikajúcej vlády v Taliansku bude zrejme ďalej znervózňovať investorov.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Saková: Slovensko zvláda koronavírus na výbornú vďaka Pellegrinimu a  ľuďom. Matovič vystrašil svojimi rečami o blackoute aj nadnárodné spoločnosti

17:35 Saková: Slovensko zvláda koronavírus na výbornú vďaka Pellegrinimu a ľuďom. Matovič vystrašil svojimi rečami o blackoute aj nadnárodné spoločnosti

Slovensko zvláda situáciu s koronavírusom na výbornú a to vďaka nastaveniam Pellegriniho vlády a d…