Zlomené stavce, zuby vybité kladivom... Výpoveď kňaza, na ktorom islamskí radikáli „pracovali“ deväť dní

24. 10. 2015 17:05

Otec Douglas Bazi bol deväť dní brutálne mučený radikálmi z al-Káidy. Keď sa však ich velitelia nepozerali, pýtali sa kňaza, ako majú uspokojiť svoje manželky. Za jeho prepustenie požadovali milión dolárov, ale nakoniec ho nechali odísť aj bez výkupného.

Zlomené stavce, zuby vybité kladivom... Výpoveď kňaza, na ktorom islamskí radikáli „pracovali“ deväť dní
Foto: ReproFoto: youtube
Popis: Ilustračné foto: Moslimovia v Británii
reklama

Sadistickí fanatici vyrazili kladivom britskému kňazovi zuby, pomliaždili mu chrbát a navyše sa mu vyhrážali, že mu odrežú hlavu a pošlú ju jeho rodine. Podľa otca Douglasa však mali jeho mučitelia aj svoju ľudskú stránku a boli značne neistí. Keď sa v blízkosti nenachádzali velitelia, chceli od neho rady týkajúce sa manželského života. „Ležal som tam dobitý v špine a jeden z nich sa ma opýtal, ako má vyhovieť svojej žene, ktorá je v istých záležitostiach veľmi náročná. Bolo to dosť bizarné. Zaobchádzali so mnou ako so zvieraťom a potom sa ma pýtali na milostný život,“ zveril sa Bazi britskému denníku Express.

Celý text si môžete v angličtine prečítať TU

„Uniesli ma muži oblečení v uniformách irackej armády s cieľom získať výkupné. V momente, keď zastavili moje auto, jeden z nich ma kopol kolenom do tváre a zlomil mi nos. Potom ma spútali reťazami a hodili do malej väzenskej kobky, čo bola vlastne len miestnosť so záchodom a umývadlom. Prvú noc som tak strávil v sede s hlavou v umývadle. Na druhý deň večer prišli s kladivom, s ktorým mi začali vybíjať zuby. Ústa som mal plné krvi, takže keď som vypľúval zuby, krv bola aj všade okolo. Jeden z tých najväčších sadistov mi povedal, nech sa nebojím, že mám ešte veľa zubov a oni majú čas celú noc,“ hovorí otec Douglas.

Trýznitelia mu kladivom okrem zubov rozdrvili aj stavec a vyhrážali sa, že mu odrežú hlavu. Následkom brutálneho mučenia má ešte dnes otec Douglas podľa svojich slov psychické problémy. „Keď idem napríklad spať, vždy sa musím uistiť, že mám poruke fľašu vody. Oni ma totiž nechali bez vody niekoľko dní. Bolo to hrozné martýrium,“ spomína stále viditeľne otrasený kňaz. Pôvodne za neho požadovali radikáli výkupné vo výške jedného milióna dolárov. Keď im však povedal, že je pripravený stať sa pre prenasledovaných kresťanov v regióne mučeníkom, prepustili ho. Teroristi sa v Iraku od roku 2003 cielene zameriavali na veriacich a kresťanských kňazov. Ako uvádza Express, z pôvodných dvoch miliónov kresťanov dnes v krajine zostalo iba 180 000.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pro
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…