Zjem pečene teroristov! Filipínsky prezident znova perlil

25. 4. 2017 10:42

Filipínsky prezident Rodrigo Duterte je známy svojimi tvrdými metódami v boji proti terorizmu a kriminalite. Svoj nekonvenčný prístup, ktorý bol už neraz terčom kritiky Západu aj ľudskoprávnych organizácií, uplatnil aj teraz. Teroristom sľubuje rovnakú brutalitu, akú oni povužívajú voči svojim obetiam.

Zjem pečene teroristov! Filipínsky prezident znova perlil
Foto: TASR
Popis: Rodrigo Duterte
reklama
Hlavy štátov volia zväčša diplomatický prístup pri riešení problémov, ale o tej filipínskej to neplatí. Prezident Rodrigo Duterte najnovšie varoval militantov, že dokáže byť „päťdesiatnásobne brutálnejší“, ako sú voči svojim obetiam oni. 
 
Vo vyhlásení, z ktorého sa môže slabším povahám dvíhať žalúdok, Duterte sľubuje, že ak mu jeho vojaci privedú zajatého teroristu, tak ho zje zaživa. „Dajte mi soľ a ocot a zjem jeho pečeň,“ vyhlásil filipínsky prezident. Brutálna vyhrážka prišla v reakcii na útok v provincii Bohol, pri ktorom zomrelo 14 ľudí vrátane ôsmich militantov a štyroch členov bezpečnostných zložiek. 
 
Duterte nariadil, aby jeho vojaci zastrelili všetkých militantov, ktorí sa dali v provincii na ústup a nazval ich zvieratami. „Ak chcete, aby som bol ako zviera, som na to zvyknutý,“ odkázal prezident filipínskym militantom, ktorí sa hlásia k IS. 
 
Brutálne vyjadrenia hlavy štátu podľa zahraničných médií vzbudili údajne smiech v dave priaznivcov. „Je to pravda, ak ma nahneváte,“ odpovedal na reakciu Filipíncov ich prezident. Duterte pred nedávnom varoval, že na nepokojný juh Filipín, ktorý je desaťročia centrom moslimských separatistov, uvalí stanné právo, ak sa tam terorizmus vymkne spod kontroly. 
 
Rodrigo Duterte, známy tiež ako Digong, vyhral prezidentské voľby na Filipínach vlani v máji a odvtedy tvrdo ide po militantoch a drogových karteloch, ktoré sa v krajine rozmohli. V jeho nekonvenčnom, brutálnom a často kritizovanom boji proti kriminalite zomreli od jeho nástupu tisícky ľudí. 
 
Celý text v angličtine nájdete TU
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…