Žiadna sústrasť, žiadne slzy. Prečítajte si cynický odkaz Francúzsku od prezidenta Sýrie

14. 11. 2015 17:39

Ďalším zo štátnikov, ktorý sa vyjadril k teroristickým útokom v Paríži z piatka trinásteho, je sýrsky prezident Bašár Asad. Na rozdiel od zvyšku sveta nehovoril o súcite a sústrasti, len sucho konštatoval, že ide o výsledok francúzskej zahraničnej politiky

Žiadna sústrasť, žiadne slzy. Prečítajte si cynický odkaz Francúzsku od prezidenta Sýrie
Foto: SITA
Popis: Sýrsky prezident Bašár Asad
reklama

Sýrsky prezident Bašár Asad je jedným z mála, ktorého vyjadrenie k teroristickým útokom v Paríži neobsahovalo prejavenie sústrasti, ponuku pomoci a sympatie. ,,Francúzsko zažilo krutú hrôzu, ktorú Sýrčania prežívajú každý deň za posledných päť rokov," povedal pre štátne médiá.

Ďalej uviedol, že  vinu za teroristické útoky nesie aj francúzska zahraničná politika, ktorá podľa jeho slov dopomáha k ,,šíreniu terorizmu", čo vyvrcholilo práve bombovými útokmi a streľbou, ktoré v Paríži stála život minimálne 130 ľudí.

Na stretnutí s francúzskymi zákonodarcami v Damašku Asad dodal, že podľa neho ide zo strany Francúzska o pomýlené opatrenia.

,,Teroristické útoky, ktoré sa zameriavali na francúzske hlavné mesto Paríž, nemôžu byť rozlišované od toho, čo sa nedávno stalo v libanonskom hlavnom meste Bejrúte a čo sa dialo v Sýrii v priebehu posledných piatich rokov," povedal.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mrk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…