Zemetrasenie v Smere. Môže za to Kočner?

15. 5. 2019 11:50

Jeden z najbližších ľudí Roberta Fica, generálny manažér strany Smer – SD Viktor Stromček podľa interntového denníka topky.sk končí. Stromček údajne odišiel z funkcie už pred niekoľkými týždňami na vlastnú žiadosť. Správu zatiaľ strana ani samotný funkcionár nepotvrdili.

Zemetrasenie v Smere. Môže za to Kočner?
Foto: DF
Popis: Robert Fico, Peter Pellegrini a Viktor Stromček
reklama

K tomu, či k zmene na tejto dôležitej pozícii v strane došlo a kto je novým generálnym manažérom strany, sa podľa topky.sk hovorca Smeru nevyjadril. Údajne aj v samotnom Smere – SD sa to dozvedeli až včera (14. 5.). Na stránke Smeru meno generálneho manažéra nie je.

Komunikácia s Kočnerom?

Podľa Denníka N dôvodom jeho odchodu môže byť jeho komunikácia s Marianom Kočnerom, Stromčekovo meno bolo v uznesení o obvinení Mariana Kočnera medzi osobami jemu blízkymi.

Stromček to popiera a svoj odchod vysvetlil TU. Ako však uvádza Denník N, „vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej ukázalo, že Stromček klamal. Denník N získal jeho komunikáciu s Kočnerom z júna 2017, v ktorej ho Stromček prosí o pomoc“.

Stromček chcel od Kočnera pomoc v trestnej veci, ktorú vyšetrovalo policajné obvodné oddelenie v Ružinove. Komunikácia sa našla v Kočnerovom zhabanom mobile.

Dvojnásobne zvolený poslanec NR SR, ktorý bol aj kancelárom národnej rady, avizoval svoj odchod z verejných funkcií od roku 2015 po úspešnom príchode automobilky Jaguar Land Rover na Slovensko. Potom – minulý rok na jar – prijal ponuku stať sa generálnym manažérom strany. Vo funkcii vystriedal Jána Richtera, súčasného ministra práce.

Generálny manažér strany riadi vnútorný chod strany, zúčastňuje sa na stretnutiach v regiónoch, komunikuje s poslancami strany a stará sa aj o stranícke financie. 

 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…