Zeman vystúpil a robil si zo všetkého srandu. A vydal prelomové oznámenie

13.1.2018 20:25

Prezident Miloš Zeman nedosiahol taký úspech, v aký azda dúfal, a nezvíťazil už v prvom kole. Treba však dodať, že ho jasne ovládol, lebo v ňom zvíťazil s približne 39 percentami hlasov, zatiaľ čo Jiří Drahoš má 26 percent hlasov. V Loretánskej ulici prehovoril prezident Zeman k svojim podporovateľom. Okrem iného im povedal, že je pripravený na televíznu debatu s Jiřím Drahošom. Dokonca aj na dve debaty...

Zeman vystúpil a robil si zo všetkého srandu. A vydal prelomové oznámenie
Foto: TASR
Popis: Miloš Zeman a jeho manželka Ivana
„Ivanka (jeho manželka), dámy a páni, je mojou milou povinnosťou dať ti kytičku, pobozkať ťa a poďakovať za tvoju neutíchajúcu podporu v prezidentskej voľbe," začal prezident Zeman.
 
„Keď som pozeral v televízii Václava Moravca, mal som takmer dojem, akoby víťazom prezidentských volieb bol niekto iný ako ja," smial sa Zeman. Hneď potom pripomenul, že v prvom kole dostal takmer 40 percent hlasov. „Blahoželám Jiřímu Drahošovi k peknému druhému miestu.“ Následne si zo svojho súpera robil žarty, že nemá dosť skúseností v politike a za štrnásť dní pred druhým kolom to už nedoženie.
 
Pred prvým kolom vraj zaregistroval, že ho podporili také rôznorodé osobnosti, ako bol na jednej strane Andrej Babiš a na druhej strane Karel Gott. Potom vyzval svojich podporovateľov, aby mu dali svoj hlas aj v druhom kole. Môžu si vraj so sebou zobrať aj svojich milencov a svoje milenky, ktorí a ktoré by mu prípadne mohli dať svoj hlas. Nechcel špekulovať, ako veľmi sa voliči nechali ovplyvniť letáčikom, že úradujúci prezident automaticky postupuje do druhého kola.
 
„No a teraz oznámenie, na aké asi všetci čakáte. Nikdy som sa nebál ísť do najrôznejších diskusií. Som stále mladý, stále plný síl a plný energie. A diskusia ma teší. Teraz sme pozerali televíziu, kde Jiří Drahoš hovoril, že by sa so mnou rád stretol tvárou v tvár. Rád jeho prosbe vyhoviem,“ prezradil.
 
Debata by sa mohla viesť napr. na FTV Prima, ktorá na to ponúkla priestor. „Už vzhľadom na výhrady, ktoré mám k neobjektivite našej tzv. verejnoprávnej televízie, nenamietnem nič proti tomu, keby nám ponúkla priestor pre diskusiu. Nebudem dokonca mať nič proti tomu, keby tie debaty boli dve,“ dodal. Keby boli debaty tri alebo viac, tak by vraj divákov už nudili.
 
Občania Českej republiky nie sú podľa Zemana manipulovateľné bábky, ktoré dajú na odporúčanie niekoho tretieho. „Či už v môj prospech, alebo v môj neprospech.“ Prezident dúfa, že voliči všetkých prezidentských kandidátov sa rozhodnú na základe svojho rozumu, naozaj nie podľa odporúčaní. On sám ako prezident bude naďalej úradovať. Bude spať, jesť a radovať sa zo života.
 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Štát by si mal pohľadávky vymáhať sám. Súkromní exekútori si z toho urobili mega biznis. Danko hovorí, že vôľa na exekučnú amnestiu existuje

18:30 Štát by si mal pohľadávky vymáhať sám. Súkromní exekútori si z toho urobili mega biznis. Danko hovorí, že vôľa na exekučnú amnestiu existuje

Vláda SR má vôľu vykonať voči dlžníkom Sociálnej poisťovne (SP) generálny pardon. Na pôde Národnej r…