Zeman opäť šokujúco tvrdo. Žiada rýchle deportácie týchto utečencov. Jediné riešenie je zbaviť sa príčin, tvrdí

1.8.2016 10:08

Český prezident Miloš Zeman žiada kvôli hrozbe terorizmu rýchle deportácie odmietnutých žiadateľov o azyl. Odsudzovať útoky je lacné, jediné riešenie je zbaviť sa príčin, tvrdí prezident. Českí občania by sa podľa Zemana mali tiež ozbrojovať, aby mohli v núdzovej situácii zbraň použiť. Informoval o tom Český rozhlas (ČRo) s odvolaním sa na nedeľňajšie vyjadrenia Zemana pre internetovú televíziu Blesk.

Zeman opäť šokujúco tvrdo. Žiada rýchle deportácie týchto utečencov. Jediné riešenie je zbaviť sa príčin, tvrdí
Foto: SITA
Popis: Miloš Zeman, prezident Českej republiky

Prezident sa tiež vyslovil za aktívnu ochranu hraníc, pri veľkej migračnej vlne by sa "nebránil ani plotu". Pražský hrad ako možný cieľ útoku teroristov dostane podľa Zemana na bezpečnostné opatrenia od ministerstva obrany 100 miliónov Kč. "Nebudem hovoriť o tom, na aké opatrenia tieto prostriedky pôjdu, aby som teroristom neuľahčoval prácu," uviedol Zeman.

Zeman ďalej povedal, že je potrebné počítať s tým, že vo vysokom počte prichádzajúcich utečencov je určité percento džihádistov. "Riešenie vidím v deportácii všetkých tých, ktorí nezískajú v príslušnej krajine azyl. Tých, ako je známe, je väčšina," vyhlásil. Chce tiež deportovať "fanatických imámov, ktorí v mešitách rozosievajú nenávisť".

Odsudzovať spätne teroristické útoky, keď k nim dôjde, je podľa Zemana lacné a povrchné. "Jediné riešenie je zbaviť sa príčin; touto príčinou sú, bohužiaľ, ilegálni migranti," uviedol. Migráciu Zeman označil za organizovanú inváziu a dodal, že utečenci nemajú v Európe záujem hľadať prácu, ale ide im o sociálne dávky.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

Nicholsonová: Danko sa pokúša postaviť do čela temných síl

11:30 Nicholsonová: Danko sa pokúša postaviť do čela temných síl

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) rozumie dôvodom, pre ktoré si študenti Gymnázia Jura Hronca v Brat…