Zeman bude strašiť, že Drahoš je vítač. Nič iné už ten starý nenávistný muž nezvládne, tvrdí komentátor Mitrofanov

17. 1. 2018 15:11

Na serveri SeznamZprávy.cz sa publicista a komentátor Alexandr Mitrofanov vyjadril k priamej voľbe prezidenta v Česku a k Milošovi Zemanovi, ktorého sleduje už 27 rokov. Vysvedčenie, ktoré Zemanovi vystavil, ho veľmi pravdepodobne nepoteší.

Zeman bude strašiť, že Drahoš je vítač. Nič iné už ten starý nenávistný muž nezvládne, tvrdí komentátor Mitrofanov
Foto: Hans Štembera
Popis: Alexandr Mitrofanov a Petr Pithart
reklama

Alexandr Mitrofanov vraj sleduje Miloša Zemana už od roku 1991, teda od čias, keď bol ešte poslancom Federálneho zhromaždenia v dnes už neexistujúcom Československu. Dozvedel sa od neho vtedy, že má plán. Zeman chcel nájsť nejakú politickú stranu, ktorú chcel pozdvihnúť a na jej čele sa stať premiérom krajiny. Ďalším krokom mal byť úrad prezidenta. Toto všetko potom dokázal naplniť.

V roku 1993 ovládol ČSSD, v roku 1998 sa stal premiérom Českej republiky za túto stranu a v roku 2003 sa chcel stať prezidentom. Mitrofanov ocenil, že Miloš Zeman je cieľavedomý politik. Keď si niečo vezme do hlavy, všetko ostatné odloží nabok a ide za svojím cieľom. V roku 1996 to Miloš Zeman predviedol v plnej sile. Lenže potom sa začal meniť a podľa Mitrofanova sa menil k horšiemu. „Vtedy to bol človek, ktorý dokázal priťahovať, dnes už len odpudzuje,“ zhrnul svoj názor na Miloša Zemana publicista. Ľuďom už ponúka len nenávisť.

Miloš Zeman

Miloš Zeman. Zdroj: Hans Štembera

„Nenávisť k tým, ktorí sú bohatší, múdrejší, ktorí majú iné náboženstvo, ktorí sú cudzí, ktorí môžu ohroziť tvoj, môj alebo ich, keď hovorím o jeho voličoch, súkromný život,“ uviedol Mitrofanov.

Nedokáže si však vraj predstaviť, ako by Miloš Zeman skutočne bránil Českú republiku, keď ho dokázala vyľakať aj polonahá žena, ako sme to videli v prvom kole volieb.

V roku 2003 narazil a českým prezidentom sa nestal. Vtedy sklamane odišiel na Vysočinu, ale podľa Mitrofanova počítal s tým, že sa vráti a prezidentom sa stane. To napokon splnil. „Dnes si myslím, že je to človek, ktorý sa stal obeťou túžby byť stále pri zdroji moci a mať nadvládu nad ľuďmi,“ podotkol Mitrofanov.

Zeman by svoj prezidentský mandát rád obhájil, ale výsledky z prvého kola ukazujú, že sa mu to nemusí podariť. Ľudia z okolia Miloša Zemana vraj Mitrofanovi píšu, že výsledky prvého kola sú znepokojujúce. Prečo? Pretože sa obávajú, že v druhom kolo nedokáže získať viac hlasov. Jeho protikandidát Jiří Drahoš tú šancu má. Mitrofanov pochybuje, že Miloš Zeman dokáže zmobilizovať ďalších voličov.

Jednou z možností budú útoky na protikandidáta Jiřího Drahoša. „Ale ja si nemyslím, že Miloš Zeman má v zásobe niečo nové, prekvapivé, že by to vytiahol a tým strašne prekvapil také veľké množstvo nových voličov, že by išli a hodili ten lístok jemu. Nedokážem si predstaviť, čo by to mohlo byť,“ poznamenal Mitrofanov.

Jiří Drahoš

Jiří Drahoš. Zdroj: TASR

Zeman sa pravdepodobne oprie o utečencov a vykreslí Drahoša ako vítača. Inú cestu publicista nevidí. Mohol by mu pomôcť aj premiér Andrej Babiš (ANO), za ktorým stojí nemalá časť voličov, lenže ten pred druhým kolom prezidentskej voľby začal kľučkovať.

„Andrej Babiš na jednej strane robí pred pánom prezidentom slovné poklony, pretože skutočne jeho chce voliť, ale jedným dychom v tej istej vete potom povie, že pán prezident má urobiť veci, za vyslovenie ktorých by Miloš Zeman každého hnal svinským krokom. A to: má sa vysloviť o tom, že má inú zahraničnopolitickú orientáciu, než akú stále predvádza. Ale hlavne že sa má zbaviť tých svojich najbližších famulov (pomocníkov), Martina Nejedlého a Vratislava Mynářa,“ dodal publicista.

Babiš si tým vraj otvára vrátka k Jiřímu Drahošovi, keby sa náhodou stalo, že Zeman nevyhrá. Víťazstvo Miloša Zemana by však bolo pre Babiša výhodnejšie, pretože v ňom má spolupracovníka. Bez Miloša Zemana bude pozícia Andreja Babiša slabšia. Miloš Zeman sa svojich spolupracovníkov nezbaví, pretože údajne potrebuje niekoho, kto by mu pochleboval, ale aj niekoho, kto by za neho urobil veľa obyčajných vecí, pretože je to podľa Mitrofanova veľmi nepraktický človek.

Celý rozhovor si môžete pozrieť TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Saková: Slovensko zvláda koronavírus na výbornú vďaka Pellegrinimu a  ľuďom. Matovič vystrašil svojimi rečami o blackoute aj nadnárodné spoločnosti

17:35 Saková: Slovensko zvláda koronavírus na výbornú vďaka Pellegrinimu a ľuďom. Matovič vystrašil svojimi rečami o blackoute aj nadnárodné spoločnosti

Slovensko zvláda situáciu s koronavírusom na výbornú a to vďaka nastaveniam Pellegriniho vlády a d…