Zeman a Drahoš sa zhodujú iba v jednom. Obaja si vedia predstaviť výnimku zo zákazu fajčenia pre malé krčmy na vidieku

24. 1. 2018 9:20

Miloš Zeman a Jiří Drahoš si počas utorňajšej debaty na obrazovkách televízie Prima vymieňali názory aj na tému migrácie.

Zeman a Drahoš sa zhodujú iba v jednom. Obaja si vedia predstaviť výnimku zo zákazu fajčenia pre malé krčmy na vidieku
Foto: TASR
Popis: Jiří Drahoš
reklama

"Som rád, že českí politici - až na jednu výnimku, ktorá sa volá Jiří Drahoš - súhlasia s tým, že by sme migrantov prijímať nemali," vyhlásil Zeman a pripomenul pritom prejav z minulého roka, v ktorom podľa súčasného prezidenta Drahoš povedal, že prijať 2600 migrantov nie je pre Česko problém.

Bývalý šéf Akadémie vied ČR na to reagoval: "Vaše interpretácie niektorých viet sú úplne úžasné... kvóty odmietam od úplného začiatku." Doplnil tiež, že úradujúci prezident mu uvedený názor len podsúva. Ďalej sa Zemana opýtal, čo v pozícii prezidenta urobil proti tomu, aby bola ČR nútená kvóty prijať, a dodal, že "migrácia sa nerieši v Číne ani v Rusku".

Zeman oponoval, že sa rozhovorov o kvótach zúčastnil, a ozrejmil, že do Pekingu a Moskvy odcestoval kvôli rokovaniam o obchodoch, a nie o utečeneckých kvótach.

Ako informoval spravodajský server iDNES.cz, kandidáti rozoberali aj problematiku fajčenia v reštauráciách.

Zeman sa svojho súpera v tejto súvislosti opýtal aj na jeho názor na zákaz fajčenia v reštauráciách. Drahoš mu odvetil, že by si dokázal predstaviť výnimku zo zákazu pre malé krčmy na vidieku. "Výnimočne sa zhodujeme," reagoval na to Zeman.

Debata na Prime bola jedným z dvoch duelov pred rozhodujúcim druhým kolom prezidentských volieb v ČR. Ďalšia debata sa uskutoční tento štvrtok v Českej televízii.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Podporí Maďarič Pellegriniho?

10:35 Podporí Maďarič Pellegriniho?

Rozkol v Smere, keď podpredseda Peter Pellegrini, adresoval výzvu predsedovi strany Robertovi Ficovi…