Zeman! Petr Honzejk udrel

31. 10. 2019 7:02

Komentátor Hospodářskych novín si myslí, že ak prial prezident Miloš Zeman Českej republike menej nenávisti, mal by si v prvom rade zamiesť pred vlastným prahom.

Zeman! Petr Honzejk udrel
Foto: Hans Štembera
Popis: Slávnostný ceremoniál udeľovania štátnych vyznamenaní vo Vladislavskej sále Pražského hradu dňa 28.10.2019

Po zhliadnutí odovzdávania štátnych vyznamenaní dospel komentátor Hospodářskych novín k záveru, že prezident Miloš Zeman poníma odovzdávanie štátnych vyznamenaní ako súkromnú akciu. To je podľa jeho názoru zlé, pretože 28. október nie je sviatkom niekoľkých vyvolených, ale občanov celej Českej republiky.

„Ukazuje sa, že pán prezident svoj úrad poníma skôr trochu monarchisticky – to je istá forma privatizácie tej ceremónie,“ povedal Radiožurnálu podľa webu irozhlas.cz. Vyjadril nádej, že Zemanov nástupca, nech už ním bude ktokoľvek, vráti oslavám štátneho sviatku verejný rozmer.

Oproti predošlým rokom Zeman priniesol kratší prejav, Honzejk spočítal, že sa tentoraz Zeman dostal pod tisíc slov, ale boli to zmierlivejšie slová ako v minulých rokoch. Nakoniec dokonca poprial Českej republike menej nenávisti.

Zdroj: Facebook/Miloš Zeman – prezident České republiky

„Potom je však otázka, prečo nezačne u seba a nepozve na ceremoniál všetkých vrátane svojich deklarovaných odporcov, ktorí sú v príslušných ústavných funkciách, to by asi potom malo väčšiu váhu,“ konštatoval komentátor.

Poznamenal tiež, že aj napriek rekondičnému pobytu prezidenta Zemana v nemocnici bolo zrejmé, že na tom hlava štátu nie je práve najlepšie.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Stav bytového domu, v ktorom došlo k výbuchu, je zlý. Niet čo zachraňovať, tvrdí statik

20:31 Stav bytového domu, v ktorom došlo k výbuchu, je zlý. Niet čo zachraňovať, tvrdí statik

Hasiči v sobotu večer ukončili zásah v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove, kde došlo v piat…