Že vraj založil byt, zdedil po babke, dala mu tetka... Takto financuje kampaň? Vrcholne nedôveryhodné, búši Sulík do Kusého

16. 10. 2017 9:20

Kľúčovým problémom Slovenska sú oligarchovia, myslí si líder najsilnejšej opozičnej strany Richard Sulík. Bohatí investori v pozadí politikov a politických strán sa podľa neho angažujú aj vo voľbách do VÚC a volič by mal byť na pozore. Šéf SaS spochybňuje aj nezávislosť kandidáta na bratislavského župana Rudolfa Kusého.

Že vraj založil byt, zdedil po babke, dala mu tetka... Takto financuje kampaň? Vrcholne nedôveryhodné, búši Sulík do Kusého
Foto: TASR
Popis: Richard Sulík
reklama

Éra oligarchov v pozadí slovenskej politiky sa podľa Sulíka začala už veľmi dávno Robertom Ficom, ktorý podľa audionahrávky zrejme zháňal vlastnou hlavou 70 miliónov na rozbeh strany Smer. V minulých voľbách to zase podľa šefá saskárov bola Sieť na čele s Radoslavom Procházkom a Miroslavom Beblavým, ktorá míňala požičané milióny.

„Ručenie za úver boli akože nejaké pozemky niekde na lazoch, ktoré mali len zlomok hodnoty úveru. Všetci to vedeli, nikto sa nedištancoval a výsledok bol, že prvé, čo strana Sieť spravila, bola obrovská zrada na voličoch. Lebo oligarchovia nakázali, a preto tu máme Fica ďalšie štyri roky,“ píše Sulík vo svojom komentári na hnonline.

Dnes je podľa jeho slov situácia podobná vo voľbách do VÚC. Sulík poukazuje  na to, že napríklad transparentný účet kandidáta na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavla Freša vykazuje mínus tri eurá, pri príjmoch päť a výdavkoch osem eur, čiže účet sa prakticky nepoužíva. „Druhý kandidát v BSK Rudolf Kusý síce transparentný účet používa, no zdroj jeho financovania je vrcholne nedôveryhodný. Že vraj založil byt, zdedil po babke, dala mu tetka... Presne rovnako nedôveryhodné ako u Procházku a Beblavého,“ komentuje šéf SaS.

Kandidát na predsedu BSK Rudolf Kusý Autor: TASR

Sulík upozorňuje aj na to, že súčasný prezident Andrej Kiska, ak mal majetok 10 miliónov eur, mohol si dovoliť investovať jeden milión do prezidentskej kampane s neistým výsledkom. Ibaže Rudolf Kusý taký majetok nemá. „Neverím, že Kusý dá celý svoj majetok a ešte sa aj zadlží, aby si zaplatil kampaň v sume 220-tisíc (oficiálne priznaných) až 300-tisíc (odhad) eur a ak sa aj županom stane, zarobí za päť rokov zhruba 180-tisíc. A zároveň dlhuje firma, kde je ten istý Rudolf Kusý spoločníkom, štátu takmer sedemtisíc eur. Toto môže rozprávať starej mame,“ píše Sulík.

Kusý preto podľa Sulíka nie je nezávislým kandidátom, ale je už dnes závislý od tých, ktorí mu kampaň financujú. Poznamenal tiež, že Kusý tieto pochybnosti vecne nevyvrátil, naopak, skôr potvrdil. „Preto apelujem na voličov, aby sa okrem programu a pekných tvárí na bilbordoch zaujímali aj o zdroje peňazí na kampaň. Inak môžu byť prekvapení, že tu zase raz vládnu oligarchovia,“ zakončuje komentár šéf liberálov.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: df
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Pellegriniho strana by dosiahla podporu 21,4%

14:12 Pellegriniho strana by dosiahla podporu 21,4%

V prípade vzniku politickej strany súčasného podpredsedu parlamentu a podpredsedu Smeru-SD Petra Pe…