Zásadná výzva amerického viceprezidenta. Pozrite sa, ku komu smeruje

17.8.2017 22:10

Americký viceprezident Mike Pence vyzval v stredu Brazíliu, Čile, Mexiko a Peru, aby prerušili styky s Kórejskou ľudovodemokratickou republikou (KĽDR) a dodal, že v súvislosti so situáciou na Kórejskom polostrove nie je vylúčené nijaké riešenie. Informovala o tom agentúra Reuters.

Zásadná výzva amerického viceprezidenta. Pozrite sa, ku komu smeruje
Foto: TASR
Popis: Mike Pence, viceprezient USA

"Spojené štáty prikladajú veľký význam pokračujúcej diplomatickej izolácii Kimovho režimu, a preto dnes naliehavo vyzývame Čile a zároveň vyzývame Brazíliu, Mexiko a Peru, aby prerušili všetky diplomatické a obchodné styky so Severnou Kóreou," povedal Pence počas návštevy Čile na spoločnej tlačovej konferencii s čilskou prezidentkou Michelle Bacheletovou.

Americký prezident Donald Trump vyzval minulý týždeň Severnú Kóreu, aby nepokračovala v ceste vojenskej konfrontácie a nezvyšovala napätie na Kórejskom polostrove. Trump zároveň upozornil severokórejského lídra Kim Čong-una, že v opačnom prípade by USA mohli situáciu riešiť aj silou.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nekompromisný Danko. Harabinova voľba. SaS v evidentných problémoch a tvrdý súboj Sulíka s vlastnými. Hodnotí uplynulý týždeň publicista

9:23 Nekompromisný Danko. Harabinova voľba. SaS v evidentných problémoch a tvrdý súboj Sulíka s vlastnými. Hodnotí uplynulý týždeň publicista

Ak štátnemu rozpočtu hrozí nedostatok zdrojov v dôsledku prechodu z konjunktúry do ďalšej fázy ekono…