Zamestnanci jadrových elektrární vyhodení. Boja sa Belgičania najhoršieho?

25.3.2016 16:08

Belgický úrad pre jadrovú energetiku odobral prístupové povolenia niektorým zamestnancom jadrových elektrární. Brusel sa obáva, že práve tie sa môžu stať ďalším cieľom útokov islamistov. Informoval o tom portál Breitbart.

Zamestnanci jadrových elektrární vyhodení. Boja sa Belgičania najhoršieho?
Foto: SITA
Popis: Ilustračná fotografia

Hovorkyňa úradu Nele Scheerlinck v piatok konštatovala, že „za posledné dni bol niekoľkým ľuďom odopretý prístup do jadrových zariadení“. Dodala však, že opatrenie nemusí súvisieť s teroristickými útokmi.

Po útokoch v Bruseli bola bezpečnosť v jadrových elektrárňach okamžite posilnená a stovky zamestnancov museli ísť domov. Podľa Scheerlinck však k samotnému odopretiu prístupu do elektrární môže dôjsť až po niekoľkotýždňovom procese, ktorý zahŕňa preverovanie osobného profilu dotyčného tajnými službami.

Hovorkyňa odmietla upresniť, koľkých ľudí opatrenie zasiahlo. Belgický denník La Derniere Heure však informoval, že by malo ísť o 11 zamestnancov belgickej jadrovej elektrárne Tihange. Siedmim z nich bol zakázaný prístup do elektrárne, štyria boli prepustení. Opatrenie môže súvisieť aj s tým, že bratia Khalid a Brahim El Bakraouiovci, ktorí sa v utorok odpálili na letisku a v metre v Bruseli, údajne sledovali šéfa belgického strediska pre výskum jadrovej energetiky.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: ste
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Sulíka dobehla karma. Sľuboval peklo koalícii, má ho vo vlastnej strane, komentuje Hrabko

19:57 Sulíka dobehla karma. Sľuboval peklo koalícii, má ho vo vlastnej strane, komentuje Hrabko

Slová francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, podľa ktorého sa krajiny Európskej únie (EÚ) čoskor…