Zákon o umelom oplodnení vyvolal rozruch. Poslanci rozmútili vodu, teraz by o ňom radšej diskutovali

14. 12. 2015 8:26

„Kontroverzný“ návrh zákona, ktorý predložili poslanci KDH týkajúci sa umelého oplodnenia, vyvolal už dosť humbugu. Zákon síce neprešiel, no „kresťanskí demokrati“ ho údajne oľutovali.

Zákon o umelom oplodnení vyvolal rozruch. Poslanci rozmútili vodu, teraz by o ňom radšej diskutovali
Foto: SITA
Popis: Rokovacia sála Národnej rady - ilustračné foto
reklama

Trojica politikov Štefan Kuffa, Jozef Mikloško a Marián Kvasnička sa bila o zákon, ktorý mal ženám, ktoré absolvujú umelé oplodnenie, dopriať pobyt vo väzenskej cele na 5 až 12 rokov. Za zákon hlasovalo 19 poslancov, tí ho teraz spochybňujú. O celej situácii informoval denník SME.

„Poslanec Mikloško zákon podpísal bez toho, aby informoval svojich kolegov v klube. V diskusii sme mali viaceré výhrady k textu,“ vyjadril sa šéf poslaneckého klubu KDH Pavol Abrhan a dodáva, že podľa neho poslanec porušil interné dohody klubu. Zo strany KDH vo štvrtok hlasovalo 11 poslancov. Tým išlo v zákone údajne o ústrednú myšlienku ochrany života. Hlasovali len v prvom čítaní, čo v praxi znamená, že po ňom mala nasledovať diskusia. Výhrady k zákonu a hlasovaniu mal aj Jozef Mikuš: „Nebolo najšťastnejšie riešiť to týmto spôsobom, ale kolegovia nás vystavili hlasovaniu, preto v rámci mojej filozofie ochrany života od počatia som hlasoval za.“

Návrh zákona kritizoval aj Martin Fronc, ktorému nebola po vôli časť zaoberajúca sa adopciou detí jednou ženou. Zákon nepodporil exčlen KDH Daniel Lipšic.  

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Prieskum: Ohrozenie novým koronavírusom cíti 82 percent Slovákov

23:59 Prieskum: Ohrozenie novým koronavírusom cíti 82 percent Slovákov

Ohrozených novým koronavírusom sa cíti 82 percent Slovákov, predovšetkým ide o seniorov nad 65 rokov…