Zákaz, zákaz, zákaz, zákaz... Ekonóm Pikora sleduje predlžujúci sa zoznam toho, čo nesmieme. A kladie zásadnú otázku

10.7.2019 10:02

Ekonóm Vladimír Pikora si myslí, že opäť žijeme v zložitých časoch, keď máme zakázaných vecí pomaly viac ako tých povolených a vlády jednotlivých krajín sa ešte predháňajú, čo všetko by zakázali. Jedného dňa vraj možno zakážu myslieť.

Zákaz, zákaz, zákaz, zákaz... Ekonóm Pikora sleduje predlžujúci sa zoznam toho, čo nesmieme. A kladie zásadnú otázku
Foto: YouTube.com
Popis: Vladimír Pikora

V komentári pre server reflex.cz ekonóm Vladimír Pikora napísal, že nebezpečne narastá zoznam zakazovaných vecí. Najprv bolo zakázané fajčiť v krčmách, a keď ľuďom, ktorí bývajú nad krčmami, začal prekážať dym hostí, ktorí z podniku vychádzali von, tak vo Švédsku zakázali aj fajčenie pred krčmami.

Pikora by vraj rád vedel, kde sa to skončí. Čo všetko bude zakázané, kým si väčšina ľudí uvedomí, že po tejto ceste možno dôjsť aj do pekiel.

„Prešiel som si nadpisy článkov vydaných v poslednom mesiaci, kde je slovo zákaz. A vypadlo na mňa, že sa uvažuje o zákaze cirkusov na mestských pozemkoch, o zákaze zjazdu z diaľnice v Alpách, o zákaze napúšťania bazénov, o zákaze predaja igelitových tašiek, o zákaze vjazdu kolobežiek, o zákaze predaja cez víkend. A asi o milióne ďalších zákazov. Niektoré zákazy sú vskutku vychytané. Ako napríklad zákaz nosiť vodu na kúpalisko. Dúfam, že autor mal na mysli zákaz nosenia vody na pitie do areálu, nie zákaz nosenia vody do bazéna a dreva do lesa. Alebo zákaz vjazdu výletných lodí do Benátok. Čoskoro čakám, že zakážu hosťom chodiť do krčmy, krčmár má totiž potom veľa práce a je prepracovaný. A jedného dňa... Príde zákaz myslieť,“ uzavrel svoj komentár varovne.

Celý článok nájdete na webe reflex.cz.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Kauza Rybanič, zdá sa, neskončila: ´Saskári´ takto zaútočili na políciu

16:51 Kauza Rybanič, zdá sa, neskončila: ´Saskári´ takto zaútočili na políciu

Opozičná strana SaS tvrdí, že trestné stíhanie asistenta poslanca Národnej rady SR Jozefa Rajtára (S…