Zadržaný organizátor Topfestu je bratom poslanca ĽSNS. Má ´lietať´v miliónových podvodoch

17.5.2019 20:15

Polícia zadržala organizátora známeho hudobného festivalu na Slovensku – Topfest. Dušan Drobný má byť zapletený do daňových podvodov, ktoré sa počítajú na milióny eur, informovala TV Markíza.

Zadržaný organizátor Topfestu je bratom poslanca ĽSNS. Má ´lietať´v miliónových podvodoch
Foto: TASR
Popis: Na kombosnímke vľavo Dušan Drobný, na snímke vpravo jeho brat Stanislav Drobný z ĽSNS v spoločnosti Mariana Kotlebu

Takmer po celom Slovensku zasahovala v piatok od skorého rána finančná polícia. Zadržala už 14 osôb. Dôvodom sú podvody za sedem miliónov eur. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

Polícia zasahovala takmer vo všetkých krajoch, okrem Žilinského a Banskobystrického. Vykonávala domové prehliadky a prehliadky iných priestorov. Ide o akciu s príznačným krycím názvom Festival, na ktorej sa zúčastňuje viac ako 100 policajtov," spresňuje polícia. 

Zadržaných 14 osôb je podozrivých zo závažnej ekonomickej trestnej činnosti. Spôsobená škoda touto trestnou činnosťou mala byť v sume sedem miliónov eur. Bližšie informácie plánuje polícia poskytnúť po procesných úkonoch.

Poslanec Drobný vedel iba toľko, že jeho brata zadržali 

Spravodajský portál TV Markíza, tvnoviny.sk informuje, že NAKA zasahovala aj v Piešťanoch, konkrétne v kancelárii šéfa hudobného festivalu Topfest, kde Dušanovi Drobnému nasadili putá a vzali ho so sebou. Podľa polície sa podvody týkajú 25 prípadov krátenia dane, ktoré majú súvisieť s bratislavskou firmou a jej daňovými priznaniami za roky 2015 a 2016. Majú zahŕňať aj fiktívne faktúry rôznych dodávateľov, pričom daň mala byť krátená o takmer sedem miliónov eur. 

TV Markíza informuje, že ide o firmu Topfest, s. r. o., v ktorej bol v minulosti konateľom práve Dušan Drobný. Spoločnosť má už iné meno a aktuálne patrí občanovi Maďarska. Údaje z Finstatu ukazujú, že jej tržby v období, na ktoré sa sústredila polícia, presahovali 10 miliónov eur, zisky firmy však vykazovali červené čísla. 

Zadržaný organizátor Topfestu je bratom poslanca za Ľudovú stranu Naše Slovensko Stanislava Drobného. Ten ale o piatkovej policajnej akcii veľa povedať nevedel. Iba toľko, že zadržali brata, ale nevie, za čo ho zadržali, dodáva portál tvnoviny.sk. 

Autor: TASR/redakcia

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Facebook a iné osobné priority! Pellegrini takto vracia úder Kiskovi

19:21 Facebook a iné osobné priority! Pellegrini takto vracia úder Kiskovi

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) uviedol, že Andrej Kiska mohol vo funkcii prezidenta Slovenskej r…