Zachraňuje si takto koalícia zadky? Vláda nemusí predložiť presný rozpis výdavkov. Môže si Lajčák vydýchnuť?

22.11.2016 14:15

Vláda SR nebude musieť poslancom Národnej rady (NR) SR predložiť odpočet a presný rozpis výdavkov, ktoré boli vynaložené na podujatia súvisiace so slovenským predsedníctvom v Rade EÚ. K takémuto kroku chcel kabinet zaviazať predseda OĽaNO-NOVA Igor Matovič, väčšina pléna dnes jeho návrh nepodporila.

Zachraňuje si takto koalícia zadky? Vláda nemusí predložiť presný rozpis výdavkov. Môže si Lajčák vydýchnuť?
Foto: TASR
Popis: Ilustračná fotografia: parlament

Matovič chcel prehľad výdavkov vzhľadom na medializované informácie o údajnom tunelovaní týchto prostriedkov na ministerstve zahraničných vecí, či v súvislosti s informáciami o údajne predraženej večeri, ktorú na summite šéfov parlamentov podával predseda NR SR Andrej Danko (SNS). On aj rezort diplomacie tieto tvrdenia o nehospodárnosti odmietli.

Líder Obyčajných tiež neúspešne žiadal, aby minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) musel zverejniť úplný zoznam vykúpených pozemkov pod budúcim bratislavským obchvatom aj rýchlostnou cestou R7 na Dunajskú Stredu.

So svojim návrhom neuspel ani Jozef Viskupič (OĽaNO-NOVA). Ten chcel zaviazať ministerstvo dopravy, aby podalo informáciu o stave a hospodárení piešťanského letiska. "Táto štátna akciovka chce 29. novembra pristúpiť k likvidácii letiska, preto by ma zaujímalo, akým spôsobom k tomuto procesu pristúpi," vysvetlil.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

Poľsko žiada o trvalú prítomnosť americkej armády na východe krajiny. Stabilná a bezpečná Európa je najlepšou americkou investíciou, vyhlásil Duda

11:45 Poľsko žiada o trvalú prítomnosť americkej armády na východe krajiny. Stabilná a bezpečná Európa je najlepšou americkou investíciou, vyhlásil Duda

Poľsko by privítalo stálu prítomnosť ozbrojených síl Spojených štátov na svojom území a je na to och…