Zabojuje Gašpar o hlasy voličov? Má nový imidž a toto napísal o svojej budúcnosti

30. 7. 2019 15:52

Exprezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar sa rozhodol, že sa nestratí z očí verejnosti a bude komunikovať s občanmi na sociálnej sieti. A možno bojovať o budúceho voliča. S novým imidžom to vo svojom oficiálnom facebookovom profile odôvodňuje, že konečne môže slobodne vyjadriť aj svoj politický názor či názor na témy, ktoré mu výkon tejto funkcie neprislúchal komentovať.

Zabojuje Gašpar o hlasy voličov? Má nový imidž a toto napísal o svojej budúcnosti
Foto: FB, PL.sk
Popis: Exprezident polície Tibor Gašpar sa na sociálnej sieti prezentuje touto profilovou fotografiou
reklama

Svojim prívržencom aj oponentom sľúbil, že im zodpovie na akékoľvek otázky. Najčastejšie ľudí zaujímalo, či sa vyjadrí k vyšetrovaniu vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Zdroj: Facebook/Tibor Gašpar

„Určite áno. Toto obdobie emócií, ktoré bolo bezcitne zneužité opozičnými, ale aj niektorými koaličnými politikmi za masívnej podpory liberálnych médií, mimovládnych organizácií a bývalého prezidenta Kisku bolo plné lží a manipulácie,“ vysvetľuje Gašpar.

Sľubuje, že postupne vysvetlí a ozrejmí konkrétne udalosti na základe faktov, tak „aby ste si mohli spraviť vlastný názor o tom čo sa stalo a v koho záujme bol pád vlády a moja rezignácia“.

Na archívnej snímke Tibor Gašpar, Robert Fico a Robert Kaliňák počas tlačovej besedy o vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka. Na stolíku milión eur, ktoré premiér sľúbil za relevantné informácie k vyšetrovaniu. Zdroj: TASR

Premiér Pellegrini na tlačovej besede 17. apríla 2018 oznámil, že Tibor Gašpar vo funkcii policajného prezidenta končí k 31. máju 2018.

Do politiky? Zrejme áno...

Tibor Gašpar o vstupe do politiky hovorí ako o jedinom zákonnom spôsobe, ako presadzovať svoj názor a „pohľad na život tejto spoločnosti“.

A zároveň si tak získať podporu a sympatie občanov, dôvodí.

„V rámci mojej 25-ročnej praxe policajta som sa snažil vždy správať ako profesionál a byť maximálne apolitický,“ tvrdí exprezident PZ SR.

Dokladá, že všetky vysoké policajné funkcie vykonával počas období, keď boli ministrami vnútra predstavitelia strán KDH, SDKÚ a SMER – SD.

„Nechcem byť nečitateľný a od začiatku by som sa rád vyjadroval jasne a korektne,“ zdôrazňuje Gašpar.

Denisa Saková, ministerka vnútra a Tibor Gašpar   Zdroj: TASR

„Ak dospejem k presvedčeniu, že moje názory zdieľajú viacerí občania a je záujem ich aplikovať do praxe (napr. zákonov tejto krajiny), nevylučujem v budúcnosti ani vstup do politiky," uvažuje.

O strane však zatiaľ nehovorí.

„Musel by som sa však veľmi zamyslieť nad tým, ktorá zo súčasných strán má program a hodnoty blízke tým mojim,“ uzatvára Tibor Gašpar na sociálnej sieti.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: AV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Štát odpustí v apríli odvody firmám, ktoré museli zatvoriť prevádzky, potvrdil Heger. Krajniak hovoril o ďalšej pomoci

13:01 Štát odpustí v apríli odvody firmám, ktoré museli zatvoriť prevádzky, potvrdil Heger. Krajniak hovoril o ďalšej pomoci

Firmy, ktoré boli zatvorené pre nový koronavírus, majú mať odpustené odvody za apríl tohto roka. Inf…