Zabíjať za Alaha! Prídete do neba, burcoval imám. Keď ho zatkli, oháňal sa slobodou slova

14.9.2017 7:00

Súd v Londýne v pondelok riešil prípad imáma Kamrana Sabira Hussaina, ktorý vyzýval malé deti, aby sa pripojili k Islamskému štátu a zabíjali „neveriacich“. Navzdory dôkazom imám všetky obvinenia popiera.

Zabíjať za Alaha! Prídete do neba, burcoval imám. Keď ho zatkli, oháňal sa slobodou slova
Foto: TASR
Popis: Ilustračné foto: modliaci sa moslimovia

Moslimovia a zástancovia multikulturalizmu často tvrdia, že by nemali existovať obmedzenia v zriaďovaní mešít v európskych mestách, a odmietajú, že by v moslimských „svätostánkoch“ dochádzalo k islamizácii a šíreniu nenávisti voči západným hodnotám a kultúre. Prípad štyridsaťročného Hussaina však dokazuje, že je to presne naopak. Pritom to nie je ani zďaleka prvýkrát, čo imám vo Veľkej Británii čelí obvineniu z toho, že jeho kázne porušujú zákony.

Imám Kamran Sabir Hussain vzbudil svojimi kázňami podozrenie britských úradov už minulý rok, keď sa rozhodli do mešity vyslať policajného dôstojníka v civile, aby predstieral nasledovníka islamu. Mohol tak na súde „z prvej ruky“ potvrdiť, že kázne Hussaina rozhodne nepredstavujú mierumilovné šírenie ešte mierumilovnejšieho islamu. Vlani 2. septembra imám povedal svojim najmenším ovečkám, že mučeníctvo znamená väčší úspech ako vyštudovať školu a získať dobré vzdelanie.

Úplne verejne a bez obalu potom ospravedlňoval samovražedné teroristické útoky. „Tí, ktorí týmto spôsobom bojujú za Alaha, sa nemusia obávať, že by im nebolo odpustené. Mučeníci prídu po smrti do raja a nenávidieť ich môžu len neveriaci a pokrytci,“ uviedol imám podľa svedectva tajného agenta polície, ktorý začal jeho kázne navštevovať vlani v júni a získal odvtedy bezpočet dôkazov o jeho radikalizácii.

„Neveriaci vás napádajú a zabíjajú. Povstaňte preto a buďte pripravení sa obetovať. Buďte pripravení sa postaviť zoči-voči satanovi. Pripravte sa na prelievanie krvi vrátane tej svojej,“ nabádal veriacich imám pri jednej zo svojich ďalších kázní. Ako uviedla sudkyňa Sarah Whitehousová, väčšina kázní imáma Hussaina bola „úplne nepochopiteľná“ a niektoré priamo povzbudzovali moslimov, aby podporovali teroristické útoky a Islamský štát.

Imám sa pri nabádaní na terorizmus neštítil ani lží. Tvrdil napríklad, že britská vláda finančne podporuje protiislamské zoskupenia, aby mohla ich prostredníctvom urážať a napádať moslimov. Okrem toho vo svojich kázňach podporoval Islamský štát a vyzýval veriacich, aby sa pripojili k jeho boju. K jeho zatknutiu došlo tento rok vo februári. Imám všetky obvinenia popiera a odvoláva sa, ako to už v prípade islamských radikálov tradične býva, na „slobodu slova“.

Celý text si môžete v angličtine prečítať TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pro
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Výbušná kniha o kauze Cervanová. Pomáhal som šíriť konšpirácie. Odsúdení vrahovia sú vinní, priznáva novinár. Na večierku sa s nimi objavil aj Kiska

14:40 Výbušná kniha o kauze Cervanová. Pomáhal som šíriť konšpirácie. Odsúdení vrahovia sú vinní, priznáva novinár. Na večierku sa s nimi objavil aj Kiska

Za vraždu mladej medičky, ktorá sa udiala pred vyše 40 rokmi, viackrát právoplatne odsúdili sedem mu…