Za umelé oplodnenie až 12 rokov vo väzení? Slovenské prznenie ústavy a ospravedlnenia svojim vnúčatám. Pár teplých slov z Národnej rady

11. 12. 2015 7:42

VIDEO Potraty a umelé oplodnenie sú na Slovensku obľúbenou témou kresťanských demokratov a ochrancov tradičnej rodiny. Najnovšie by niektorí poslanci chceli údajne trestať umelé oplodnenie až 12 rokmi vo väzení.

Za umelé oplodnenie až 12 rokov vo väzení? Slovenské prznenie ústavy a ospravedlnenia svojim vnúčatám. Pár teplých slov z Národnej rady
Foto: SITA
Popis: Poslanec za SaS Juraj Droba
reklama

Nad návrhom trojice poslancov Štefana Kuffu, Jozefa Mikloška a Mariána Kvasničku pokrútil hlavou ich kolega a poslanec Národnej rady Juraj Droba. Na sociálnej sieti Facebook uverejnil svoj názor, čo si myslí o nápade troch spomínaných zákonodarcov.

„Rodičia, ktorým sa podarilo priviesť na svet vytúžené dieťatko pomocou modernej medicíny, pozor: Svätý triumvirát mojich kolegov poslancov Kuffa-Kvasnička-Mikloško by vás po novom chcel za umelé oplodnenie potrestať odňatím slobody až na 12 rokov. Nie, nesníva sa vám,“ píše v úvode svojho statusu Droba.

Podľa neho je neslýchané, že sa taký nápad vôbec zrodil. „Oni traja toto naozaj pri plnom vedomí a bez omaných látok v krvi navrhli. Našťastie, im ich šialený návrh dnes neprešiel, rovnako ako im neprešiel pokus o terorizovanie žien navrhovaným zákazom interrupcií. Som zhrozený, že ešte aj v 21. storočí žijú medzi nami ľudia s takouto mentálnou výbavou,“ dodáva k rokovaniu Národnej rady Juraj Droba.

K svojmu komentáru na sociálnej sieti pripojil poslanec Droba aj video zo svojho vystúpenia v Národnej rade z 9. decembra. To začal zadýchano a kolegom sa ospravedlňoval, že bol po syna v škôlke. „Dovoľte mi pár teplých slov, " rozosmial v úvode plénum.

„Vy si jednoducho osobujete právo zasahovať do života iných ľudí a bojujete proti elementárnemu právu ženy rozhodnúť o svojom tele,“ povedal pred pár dňami v Národnej rade Droba. Nejde mu do hlavy ani načasovanie návrhu zákona, ktorý počítal s trestnou zodpovednosťou za umelé oplodnenie. „Podarilo sa vám sprzniť slovenskú ústavu tým, že ste na dlhé roky zamedzili párom rovnakého pohlavia nadobudnúť aspoň približne rovnaké práva ako väčšinová populácia a toto je šrám, ktorý budete ešte raz vysvetľovať a ospravedlňovať sa svojim vnúčatám,“ dodal Droba.

VIDEO Juraj Droba v NR SR k téme umelého oplodnenia a interrupciám

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Tomáš Pilz
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…