Za spoločným návrhom s progresívcom Poliačikom netreba vidieť politické scenáre, vraví Maďarič

28. 5. 2018 16:30

Za predložením návrhu na zmenu voľby šéfa RTVS s nezaradeným poslancom Martinom Poliačikom, ktorý sa pridal k Progresívnemu Slovensku, netreba vidieť ďalekosiahle politické scenáre. Povedal to novinárom exminister kultúry Marek Maďarič (Smer-SD), ktorý s Poliačikom návrh predložil.

Za spoločným návrhom s progresívcom Poliačikom netreba vidieť politické scenáre, vraví Maďarič
Foto: TASR
Popis: Marek Maďarič

"Odmietam od tohto vyvodzovať ďalekosiahle politické scenáre tohto charakteru," reagoval na otázky o tom, či mu je blízke Progresívne Slovensko. Poliačik ho oslovil s tým, že mieni predložiť návrh zákona, ktorý on pripravoval ešte ako minister. "Tak som sa pridal," povedal Maďarič, podľa ktorého tento návrh nie je vo svojej podstate politický.

Exminister by bol prekvapený, ak by návrh v parlamente prešiel, ale sľubuje si od neho otvorenie diskusie o tejto téme. Nevidí nič nezvyčajné v tom, že ako koaličný poslanec predložil návrh s opozičným zákonodarcom. "Opozícia a koalícia rokujú o rôznych zákonoch, tak sa necítim ako ojedinelý prípad," vysvetlil.

Maďarič v minulosti ako minister hovoril okrem zmeny voľby šéfa RTVS aj o zvýšení koncesionárskych poplatkov. S týmto návrhom nemieni prísť do parlamentu. "Ja sám takúto iniciatívu vyvíjať nebudem," povedal. Nepredpokladá, že s ním príde niekto iný. "Myslím si, že nikto s takýmto návrhom nepríde necelé dva roky či rok pred voľbami," doplnil.

 

Poliačik s Maďaričom navrhujú, aby generálneho riaditeľa RTVS už nevolili poslanci v Národne rade SR, ale nový osobitný orgán - zbor voliteľov. Do funkcie by ho menovala Rada RTVS. Sľubujú si od toho vylúčenie politických vplyvov. O novele zákona o RTVS má plénum rokovať na júnovej schôdzi.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Koniec blokády. Autodopravcovia doštrajkovali po zákroku polície

21:53 Koniec blokády. Autodopravcovia doštrajkovali po zákroku polície

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) ukončila blokádu hraničných priechodov, zostáva však v pohotovos…