Za slušné Slovensko: Na oslobodenie Mizíka reagovali takouto fotografiou

10. 7. 2019 19:47

Poslanca za ĽSNS Stanislava Mizíka senát Najvyššieho súdu (NS) SR definitívne zbavil spod obžaloby za extrémistické trestné činy. NS SR tak potvrdil minuloročný rozsudok Špecializovaného trestného súdu v Pezinku (ŠTS) a zamietol odvolanie prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

Za slušné Slovensko: Na oslobodenie Mizíka reagovali takouto fotografiou
Foto: TASR
Popis: Na snímke poslanec NR SR Stanislav Mizík (ĽSNS) počas rokovania 40. schôdze NR SR pred hlasovaním o kandidátoch na ústavných sudcov 12. februára 2019 v Bratislave.
reklama

Na oslobodenie Mizíka reagovala aj iniciatíva Za slušné Slovensko prostredníctvom sociálnej siete. Status aktivistov tvoria dve vety a jedna fotografia. Na snímke zamyslený Stanislav Mizík v parlamente sleduje display svojho notebooku... 

"Niektorí poslanci sú ´odvážni´ za klávesnicou a pred súdom len výhovorky. Rešpektujeme rozhodnutie súdu, ale jasne dodávame nie fašizmu a nenávisti," uviedli organizátori protestov vo svojej reakcii na rozhodnutie súdu.

Poslanec Mizík ešte v januári 2017 kritizoval rozhodnutie Andreja Kisku udeliť najvyššie slovenské štátne vyznamenanie osobám židovského vierovyznania. Jeho status sa následne objavil na ďalších weboch.

Súd s poslancom sa začal 24. mája 2018.

Povestné je v tejto súvislosti Mizíkovo vyjadrenie, že status nepísal on a ani nevie pracovať s počítačom. Dosvedčil mu to aj ďalší poslanec za ĽSNS Milan Uhrík.

A odpoveďou na to, že poslanec za ĽSNS v minulosti vyhlásil, že je vlastne počítačovo negramotný, bola fotografia, ktorú aktivsti v statuse použili.

Autor: Redakcia/TASR

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Facka, ktorú sme si od prírody možno zaslúžili. Nie je dôvod na paniku, hovorí o koronavíruse guvernér NBS

17:14 Facka, ktorú sme si od prírody možno zaslúžili. Nie je dôvod na paniku, hovorí o koronavíruse guvernér NBS

Koronavírus znamená z pohľadu fungovania ekonomiky na Slovensku, v Európe, vo svete negatívne riziko…