Za 'európsku prácu európsku plácu'. Odbory v U. S. Steel Košice vyhlásili štrajkovú pohotovosť

10.4.2019 16:50

V košických oceliarňach U.S. Steel vyhlásili odborári štrajkovú pohotovosť. Ide o vyjadrenie nespokojnosti s navyšovaním tarifnej zložky mzdy a percentuálnym navyšovaním variabilnej zložky mzdy v tejto najväčšej hutníckej fabrike na Slovensku. Svojim hlasovaním to potvrdili delegáti konferencie Rady odborov OZ KOVO U.S. Steel Košice, ktorá sa uskutočnila v pondelok (8.4.).

Za 'európsku prácu európsku plácu'.  Odbory v U. S. Steel Košice vyhlásili štrajkovú pohotovosť
Foto: TASR
Popis: Na snímke administratívna budova U. S. Steel Košice

Ako v stredu ďalej informovali odborári, ani po deviatich kolách kolektívneho vyjednávania o návrhu dodatku k platnej kolektívnej zmluve sa nepodarilo zamestnávateľovi a zástupcom odborov dospieť k dohode. "My chceme mať spokojných zamestnancov. Patríme do Európskej únie, podieľame sa na excelentnom výkone USSK a zaslúžime si za 'európsku prácu európsku plácu'," uviedol predseda Rady odborov OZ KOVO U.S. Steel Košice Juraj Varga. Dodal, že kvalifikovaná pracovná sila Slovákov býva často, a aj v tomto prípade, v porovnaní s krajinami západnej Európy, podhodnotená. 

Vedenie fabriky ostáva optimistické a ďalej s odbormi vedie dialóg. "U. S. Steel Košice tu má takmer 20-ročnú históriu a rovnako dlhý a férový vzťah medzi spoločnosťou a odbormi. Sme sklamaní vyhlásením štrajkovej pohotovosti, ale veríme v pokračovanie konštruktívneho sociálneho dialógu," reagoval pre TASR hovorca oceliarní Ján Bača. "Pracujeme na tom, aby sme zvyšovali životný štandard našich zamestnancov, ktorí sú odmeňovaní nad priemerom v regióne, a to v čase, keď nastavujeme naše podnikanie tak, aby bolo úspešné na najbližších 20 rokov na trhu, ktorý je momentálne pre výrobcov v recesii," dodal.

Podľa odborárov diametrálne odlišný pohľad majú obe vyjednávacie strany vo viacerých bodoch, najmä však pri výške rastu tohtoročných tarifných miezd zamestnancov a percentuálneho navýšenia variabilnej mzdovej časti, ktoré odbory považujú za kľúčové. Kým zástupcovia zamestnancov z Rady odborov OZ KOVO U.S. Steel Košice vstupovali 16. januára 2019 do kolektívneho vyjednávania s požiadavkou navýšenia tarifných miezd zamestnancov o 120 eur pre každého – s čím zamestnávateľ zásadne nesúhlasil -  po troch mesiacoch vyjednávania sa ich požiadavka "znížila" na rast tarifných miezd o 70 eur. Naopak, návrh zamestnávateľa aktuálne hovorí len o navýšení v priemere o 20 eur do taríf.

Odbory uvádzajú, že odlišnosť názorov oboch sociálnych partnerov – tak zamestnávateľa, ako aj zástupcov zamestnancov - je príliš veľká. Zamestnávateľ oponuje nestabilným  medzinárodným trhom s oceľou, environmentálnym zaťažením či stúpajúcimi mzdovými nákladmi súvisiacimi so zvýšenou minimálnou mzdou i príplatkami za prácu v noci, počas víkendu a vo sviatok, ktoré od mája minulého roku prvý raz a od mája tohto roku opätovne navyšuje novela Zákonníka práce. K tomu priratúva náklady na rekreačné poukazy, s ktorými sa pri plánovaní rozpočtu nepočítalo a "vďaka" ktorým, podľa jeho slov, stúpli mzdové náklady zamestnancov o viac ako polovicu v porovnaní s ich minuloročným nárastom miezd.

Neschopnosť nájsť kompromis bola hlavným dôvodom, prečo bol v zmysle zákona o kolektívnom vyjednávaní v celom procese po deviatich kolách vyhlásený spor, pri riešení ktorého by mal pomôcť sprostredkovateľ. Toho prideľuje Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR s tým, že po oboznámení sa s priebehom vyjednávania je to práve sprostredkovateľ, ktorý predloží návrh riešenia sporu. "To však nakoniec nemusí byť pre vyjednávajúce strany záväzné. V prípade, ak sa spor nevyrieši do 30 dní odo dňa poverenia sprostredkovateľa, považuje sa toto konanie za neúspešné. Pred zástupcami zamestnancov sa potom otvára aj možnosť najkrajnejšieho možného riešenia – štrajku," informovali odborári .

V košickej fabrike aktuálne pracuje viac ako 12.000 zamestnancov. Priemerná mzda spolu s nadčasmi, príplatkami a variabilnou zložkou mzdy tu v roku 2018 predstavovala 1876 eur a v robotníckych profesiách 1746 eur. Platná podniková kolektívna zmluva je uzavretá na obdobie od 1. apríla 2016 do 31. marca 2020 s tým, že každý rok sa vo forme dodatkov rokuje o mzdovej časti. Kolektívna zmluva zastrešuje nielen zamestnancov U.S. Steel Košice, s.r.o., ale aj pracovníkov U.S. Steel Košice – SBS, s.r.o., U.S. Steel Košice – Labortest, s.r.o. a Ferroenergy s.r.o.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Srí Lanka: Počet obetí bombových útokov stúpol na najmenej 290! Šéf srílanskej polície pred 10 dňami varoval pred moslimskými radikálmi

7:30 Srí Lanka: Počet obetí bombových útokov stúpol na najmenej 290! Šéf srílanskej polície pred 10 dňami varoval pred moslimskými radikálmi

Na najmenej 290 mŕtvych vzrástol počet obetí série bombových útokov, ku ktorým došlo v nedeľu na Srí…