Z noci na ráno sme sa stali extrémistami, povedal Kollár. A toto skonštatovala Le Penová

13. 5. 2019 17:10

Európsky dom nechceme zbúrať a opustiť ho, chceme ho opraviť. Na pondelkovej konferencii hnutia Európa národov a slobody v Bratislave to vyhlásil poslanec Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina). Na stretnutí odmietla vystúpenie z Európskej únie aj predsedníčka francúzskeho Národného frontu Marine Le Pen s tým, že chce zmeniť Európu zvnútra.

Z noci na ráno sme sa stali extrémistami, povedal Kollár. A toto skonštatovala Le Penová
Foto: TASR
Popis: Na snímke zľava predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár a predsedníčka Národného frontu Marine Le Penová počas návštevy Národnej rady SR v pondelok 13. mája 2019 v Bratislave.
reklama

Kollár uviedol, že keď chce jeho hnutie chrániť tradície, európske hranice či rodiny, prídu takzvané „elity" a začnú nálepkovať. „Z noci na ráno sme sa stali extrémistami," povedal na konferencii líder hnutia Sme rodina.

Pod slovom extrémizmus si však Kollár predstavuje politickú moc, ktorá sa už 30 rokov strieda a „extrémne kradne, klame a podvádza národ," vyhlásil. Vyzval k návratu ku koreňom a k „zdravému rozumu"

Le Pen prehlásila, že v Európe je potrebná veľká politická zmena. „Európa totiž v súčasnosti odopiera národom mať svoju vlastnú existenciu a vlastný názor. Toto národy a ľudia, samozrejme, odmietajú. Naďalej sa politika robí v prospech oligarchov. Je veľmi dôležité, aby tieto európske voľby nastolili rovnováhu medzi národmi a globalizáciou," vyhlásila. 

FOTO TASR: Na snímke predsedníčka Národného frontu Marine Le Pen z Francúzska počas tlačovej konferencie pri príležitosti konferencie hnutia Európa národov a slobody (ENS), ktorej hostiteľom je poslanec Národnej rady SR Boris Kollár zo Sme rodina v Bratislave 13. mája 2019. 

Zároveň skonštatovala, že nie je za vystúpenie z Európskej únie, pretože nastali nové možnosti, ako zmeniť Európu zvnútra.

Zahraniční účastníci konferencie akcentovali svoj politický program, stojaci na odmietaní migrácie do Európskej únie. Za dvoch najväčších nepriateľov Európy označil líder gréckej strany Nová Pravica Failos Kranidiotis globalizáciu a neoliberálov.

FOTO TASR: Na snímke sprava poslanec NR SR Ľudovít Goga (Sme rodina), predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár, predsedníčka Národného frontu Marine Le Pen z Francúzska a poslanec Európskeho parlamentu George Mayer zo Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) počas tlačovej konferencie v rámci konferencie hnutia Európa národov a slobody (ENS) v Bratislave 13. mája 2019. 

Na stretnutí Za Európu suverénnych národov hostila parlamentné hnutie Sme rodina zástupcov hnutia Európy národov a slobody z Francúzska, Grécka a Rakúska.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…