Z neznámej dievčiny prezidentka? Danko na margo Čaputovej príbehu

1.3.2019 16:00

Prezidentom SR by mal byť človek, ktorý má oveľa hlbšie ukotvenie v národných, kresťanských a sociálnych hodnotách. Vyhlásil to predseda Národnej rady SR a SNS Andrej Danko vo videu, ktoré poslal médiám.

Z neznámej dievčiny prezidentka? Danko na margo Čaputovej príbehu
Foto: TASR
Popis: Zuzana Čaputová

"Je veľká chyba, že sa národné, kresťanské a sociálne strany nedokázali spojiť," povedal Danko. Dodal, že ho mrzí aj postoj Smeru-SD. Na adresu Zuzany Čaputovej, ktorá sa v posledných prieskumoch objavuje na prvom mieste, povedal, že je v úžase, keď vidí, že "mediálne silné agentúry dnes dokážu urobiť z neznámej dievčiny prezidentku". Tvrdí však, že má úctu k ženám.

Danko si tiež myslí, že prichádza obdobie, kedy bude treba zmeniť politickú prácu. "Staré koaličné rady, vysedávania už prestávajú fungovať. Myslím si, že ľudia v tejto spoločnosti chcú zmenu," podotkol.

Prvé kolo prezidentských volieb bude 16. marca. Ak v prvom kole ani jeden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, bude sa konať 30. marca druhé kolo. Postupujú doň dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola. Hlasovať sa bude od 7.00 do 22.00 h.

V abecednom poradí kandidujú Béla Bugár, Zuzana Čaputová, Martin Daňo, Štefan Harabin, Eduard Chmelár, Marian Kotleba, Milan Krajniak, František Mikloško, Maroš Šefčovič, Róbert Švec, Bohumila Tauchmannová, Juraj Zábojník a Ivan Zuzula.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Chmelár zakladá stranu: Má to byť radikálna alternatíva. Poznáme názov, chce sa zamerať na týchto voličov

0:00 Chmelár zakladá stranu: Má to byť radikálna alternatíva. Poznáme názov, chce sa zamerať na týchto voličov

Eduard Chmelár chce založiť nové politické hnutie nazvané Socialisti. Informoval o tom na sociálnej …