Z lode Open Arms skočilo do vody ďalších deväť migrantov

20. 8. 2019 14:29

Zo záchranárskej lode Open Arms, ktorá je s takmer 100 migrantmi na palube už 19 dní na mori, skočilo v utorok pri pobreží talianskeho ostrova Lampedusa do vôd Stredozemného mora ďalších deväť migrantov. Tí mali v úmysle svojpomocne doplávať na ostrov, informovala agentúra AP s odvolaním sa na posádku plavidla Open Arms.

Z lode Open Arms skočilo do vody ďalších deväť migrantov
Foto: TASR
Popis: Migranti vyskočili z lode Open Arms, 20. augusta 2019

Migrantov zachránili príslušníci talianskej pobrežnej stráže, či sa vrátia na palubu lode nebolo bezprostredne známe, uviedla posádka Open Arms s tým, že situácia na palube sa začína vymykať spod kontroly.

K najnovšiemu incidentu došlo niekoľko hodín po tom, čo sa do vody vrhol jeden migrant. Napriek tomu, že ho pobrežná stráž zachránila, na palubu Open Arms sa odmietol vrátiť a bol dopravený na Lampedusu.

Talianske úrady plavidlu patriacemu španielskej humanitárnej organizácii Proactiva, ktoré migrantov zachránilo v oblasti Stredozemného mora začiatkom augusta, odmietajú povoliť vylodenie. Ochotu prijať migrantov deklarovalo šesť európskych krajín.

Proactiva dostala od Španielska v predošlých dňoch dve ponuky na zakotvenie — v prístave Algeciras v regióne Andalúzia a v prístave Mahón na ostrove Menorca. Obe však odmietla z dôvodu príliš veľkej vzdialenosti, poveternostných podmienok a stavu núdze na palube.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…