Z Košíc vypravili historický vlak

13. 7. 2019 8:38

Návšteva Starej Ľubovne s jej historickým centrom, hradom či skanzenom je cieľom jazdy mimoriadneho historického vlaku, ktorý vypravili v sobotu ráno z košickej železničnej stanice. Jazda je súčasťou celoročného programu Veľký vlakový výlet s objavovaním krás východného Slovenska prostredníctvom nostalgických vlakov.

Z Košíc vypravili historický vlak
Foto: TASR
Popis: Košická detská historická železnica (ilustračná snímka)
reklama

Vlakovú súpravu so štyrmi vozňami obsadila na košickej stanici podľa organizátorov viac ako stovka veľkých i malých turistov.

V programe v Starej Ľubovni je prehliadka hradu s vystúpením sokoliarov, návšteva skanzenu, stredovekého tábora s dobovými atrakciami či Vojenskej expozície Michala Strenka. Výlet pripravili Detská železnica Košice a Železničná kompánia Slovenska.

Mimoriadny vlak ťahá takmer storočná parná lokomotíva Ventilovka, ktorá kedysi patrila medzi naše charakteristické rušne.

"Zapožičali sme ju z Čiech a i takouto formou by sme chceli verejnosti priblížiť železničnú históriu Slovenska. Obyvateľom priľahlých obcí aj tentoraz ponúkame unikátnu možnosť kyvadlovej jazdy parným historickým vlakom zo Starej Ľubovne do Podolínca a späť s odchodom o 10.50 h. Predaj cestovných lístkov je priamo vo vlaku," priblížil Ľubomír Lehotský z občianskeho združenia Detská železnica Košice.

Ďalší "Veľký vlakový výlet" bude v sobotu 24. augusta smerovať z Košíc do Bardejova, kde sa bude v tom čase konať tradičný jarmok.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…