Z Ameriky prichádza veľmi ostrý odkaz Sorosovi. Skončí vraj v... Prečítajte si to sami

7.12.2017 7:00

Americký miliardár maďarského pôvodu George Soros sa stal opäť terčom kritiky zo strany amerických politikov. Republikánsky kandidát do Senátu Roy Moore konkrétne uviedol, že Soros pôjde do pekla.

Z Ameriky prichádza veľmi ostrý odkaz Sorosovi. Skončí vraj v... Prečítajte si to sami
Foto: TASR
Popis: Roy Moore

Soros je dlhé roky považovaný za blízkeho spojenca Hillary Clintonovej a demokratov, ktorým pravidelne posiela finančné dary. Okrem toho sa jeho organizácia Open Society Foundations zameriava v celosvetovom meradle na podporu ľavicových projektov. Niektoré európske vlády jeho aktivity označujú za pokusy o zníženie ich autority. Značne napäté vzťahy má Soros s maďarským premiérom Viktorom Orbánom a jeho pravicovou vládou.

Na ružiach ustlané však nemá ľavicovo orientovaný mecenáš ani doma v Spojených štátoch, a to najmä z pohľadu republikánov vrátane Donalda Trumpa. Tí verejne kritizujú jeho politické aktivity, v rámci ktorých podporuje vďaka svojim prakticky neobmedzeným finančným tokom liberálnu imigračnú politiku, multikultúrne projekty či projekty zamerané na rovnosť pohlaví. Veľmi obľúbený potom nie je Soros pre svoje aktivity ani v Izraeli, hoci je sám židovského pôvodu.

George Soros

George Soros. Zdroj: TASR

Konkrétne medzi priaznivcov 87-ročného Sorosa rozhodne nepatrí republikánsky kandidát do Senátu Roy Moore. Jasne to dal najavo ako hosť v rozhlasovej relácii konzervatívca Bryana Fischera. „Jeho agenda je liberálna od A po Z a to rozhodne nie je niečo, po čom by Američania túžili. Je propagátorom úplne odlišnej kultúry. Soros pochádza zo sveta, ktorý je mi úplne vzdialený,“ uviedol.

„Soros neuznáva Boha ani žiadnu morálku,“ povedal Moore a naznačil, Soros pôjde do pekla, pretože bez ohľadu na množstvo svojich peňazí skončí na rovnakom mieste ako iní ľudia, ktorí nepríjmu spásu. „A to nie je dobré miesto“ dodal Moore, ktorý sa následne za svoje ostré slová voči Sorosovi dočkal kritiky. Jej autori poukazovali na to, že išlo vzhľadom na Sorosov pôvod o antisemitizmus. Hovorca Moora však v reakcii uviedol, že sa nemá za čo ospravedlňovať. „Išlo o antisorosovské a nie o antisemitské komentáre.“

Samotný Moore však inak neprežíva práve najlepšie časy svojej politickej kariéry. Rovnako ako mnohí ďalší americkí politici, herci, producenti či speváci čelí niekoľkým obvineniam zo sexuálneho obťažovania. Ide napríklad o incident starý desiatky rokov, keď sa mal „zapliesť“ s v tom čase ešte neplnoletým dievčaťom. Moore všetky obvinenia popiera.

Celý text si môžete v angličtine prečítať TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pro
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Dôchodkový strop Smeru. Most a SaS o tom nechcú počuť. Matovič chce zmenu podľa počtu detí

14:25 Dôchodkový strop Smeru. Most a SaS o tom nechcú počuť. Matovič chce zmenu podľa počtu detí

Koaličná strana Smer-SD je pripravená s politickými stranami rokovať o návrhu zastropovania veku odc…