Vždy hovorím pravdu, zdôraznil Norbert Hofer. Prehral som, pretože...

5. 12. 2016 14:40

Česká televízia sprostredkovala v nedeľu večer svojim divákom rozhovor s neúspešným prezidentským kandidátom Norbertom Hoferom. Prezradil, čo mohlo spôsobiť jeho porážku, ale zároveň svojich priaznivcov uistil, že neskladá zbrane a urobí všetko pre to, aby Slobodná strana Rakúska uspela v parlamentných voľbách.

Vždy hovorím pravdu, zdôraznil Norbert Hofer. Prehral som, pretože...
Foto: Hans Štembera
Popis: Kandidát na spolkového prezidenta Rakúska Norbert Hofer.
reklama

„Bol to pre mňa neuveriteľne napínavý rok s mnohými vlnami. Zažil som skvelé veci. Išlo to hore a dole. Dnes teda dole,“ uznal hneď na úvod rozhovoru. Dôrazne odmietol, že by bol človekom dvoch tvárí, ako o ňom tvrdili niektoré médiá. Jeho porážku zapríčinilo skôr niečo iné.

„Ja si myslím, že rozhodujúci bol ten pohyb, ku ktorému došlo na vidieku, vyjadrenia starostov. Ale na nikoho sa nehnevám,“ zdôraznil Hofer s tým, že v rakúskej demokracii voliči rozhodli a on ich verdikt rešpektuje. Tak to skrátka v demokracii chodí.

Teraz hodlá pozorne sledovať, čo bude Alexander Van der Bellen robiť ako prezident, a bude mu pripomínať jeho vlastné sľuby a výroky. To napokon robil aj v predvolebnej kampani, keď približne 24-krát obvinil Van der Bellena z toho, že klame, a občas vystupoval pomerne radikálne. Rozhodne to však nepovažuje za svoju chybu.

„Nebola to chyba, vždy hovorím pravdu, aj keď mi to škodí, niekedy to možno trvá trochu dlhšie, ale nakoniec sa k výsledku dostanete,“ uzavrel porazený kandidát prezidentského súboja v Rakúsku.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
reklama

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…