Vyšetrovateľ miliónovej kauzy s DPH prehovoril. Boli do nej zapletení aj Počiatek s Kaliňákom?

24. 3. 2016 18:03

Predvolebné obdobie prinieslo aj sériu káuz, ktoré pošramotili meno nejednému politikovi. Medzi jednu z nich patrí aj kauza „čachrovania“ s DPH, v ktorej sa spomínali aj mená smeráckych ministrov Roberta Kaliňáka a Jána Počiatka.

Vyšetrovateľ miliónovej kauzy s DPH prehovoril. Boli do nej zapletení aj Počiatek s Kaliňákom?
Foto: pixabay.com
Popis: Ilustračné foto
reklama

Tom Nicholson pre denník SME vyspovedal vyšetrovateľa miliónovej kauzy DPH Pavla Milana, v ktorej mali zaznieť mená aj vtedajšieho ministra vnútra a ministra dopravy. Vyšetrovateľ novinárovi prezradil, kedy sa začalo pracovať aj na prípade Milana Chovanca zapleteného do podvodov s DPH. „Viem, že už v roku 2007 alebo 2008 začali dvaja pracovníci finančnej polície riešiť podvody na DPH s investičným zlatom a v roku 2008 bol aj podaný podnet na začatie vyšetrovania podvodov na podozrivého Milana Chovanca,“ prezradil vyšetrovateľ.

Nicholson pripomína, že už v roku 2012 bolo pri „dépeháčkarských“ podvodoch obvinených takmer štyridsať podozrivých. „Už vtedy som na špeciálnej prokuratúre aj sudcom tvrdil, že ide o jeden z najväčších podvodov s DPH na Slovensku. Ten rozsah bol úžasný, nemajú to spočítané ani doteraz. Podvody sa uskutočňovali po celom Slovensku, už vtedy tam boli aj zaujímaví hráči. Zaistili sme tri či štyri tony účtovníctva pri päťdesiatich prehliadkach na Slovensku aj v Českej republike.

Žurnalista ďalej spomína aj meno Robo a prezývku strapatý, ktoré malo údajne zaznieť v telefonickom rozhovore medzi Chovancom a ďalším podozrivým Paľonderom. Podľa výpovede malo ísť o Roberta Kaliňáka a Jána Počiatka. „Paľonder si to mohol pokojne aj vymyslieť. Navyše sme mali strašne veľa roboty len s tou ekonomikou, ktorej tam bolo naozaj veľmi veľa. Aj keď som vedel, že meno Kaliňák sa tam spomína už vo výpovedi nejakej svedkyne Čižikovej alebo aj nejakého ďalšieho svedka, ktorému vraj písal Chovanec z väzby, aby sa (Kaliňák) postaral o prepustenie. Bolo to veľmi neisté,“ povedal Milan.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Čaputová vystúpila so správou o stave Slovenska. Nevracajme sa do stavu pred koronou, je hlavné posolstvo

9:55 Čaputová vystúpila so správou o stave Slovenska. Nevracajme sa do stavu pred koronou, je hlavné posolstvo

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v piatok ráno vystúpila pred poslancami Národnej rady (NR) SR so sprá…