Vypovedá Kočnerova predĺžená ruka. A zapiera, a zapiera...

13. 1. 2020 19:24

Marian K. si u mňa žiadnu vraždu nikoho neobjednal. Pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) to uviedla obžalovaná z vraždy novinára Jána Kuciaka Alena Zs. Na otázky odmietla odpovedať, rovnako ako Tomáš Sz. Odpoveď na otázky podmienila tým, že bude najprv vypočutý Zoltán Andruskó.

Vypovedá Kočnerova predĺžená ruka. A zapiera, a zapiera...
Foto: TASR
Popis: Senát ŠTS v Pezinku otvoril hlavné pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej v Pezinku. Na snímke obvinená Alena Zsuzsová.

Zo spoluobžalovaných pozná Alena Zs. iba Mariana K. Podiel na vine vo vražde Kuciaka odmieta. Počula o ňom prvýkrát vtedy, keď boli medializované vyhrážky Mariana K. na jeho osobu.

„Chcem uviesť, že po výsluchu Zoltána Andruskóa chcem a budem vypovedať v plnom rozsahu, a tiež odpovedať na otázky všetkých zúčastnených strán,“ tvrdí obžalovaná.

„Domnievame sa, že akákoľvek výpoveď Aleny Zs. po vykonaní dôkazov znižuje jej dôveryhodnosť, pretože prispôsobuje svoj výsluch už vykonaným dôkazom,“ reagoval na jej podmienku o výpovedi až po vypočutí Zoltána A. splnomocnenec poškodených Kuciakovcov Daniel Lipšic.

Podľa neho jej pondelkovú výpoveď spochybňujú objektívne dôkazy vrátane komunikácie cez šifrovanú aplikáciu Threema.

Po ukončení jej výpovede nasleduje výpoveď obžalovaného Mariana K.

Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní Marian K., Alena Zs., Tomáš Sz. a Miroslav M. Marian K. si mal podľa prokuratúry objednať Kuciakovu vraždu z dôvodu pomsty za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Sulík rokoval so Simonom: Bugár sklamal, treba ho nahradiť

11:30 Sulík rokoval so Simonom: Bugár sklamal, treba ho nahradiť

Zástupcovia strany SaS a volebnej strany Maďarská komunitná spolupatričnosť (MKS) sa zhodli, že aspo…