Vyplávali ďalšie veci týkajúce sa prepojenia Trumpa s Moskou. Zrejme nebude rád

6. 5. 2017 11:36

Členovia prechodného tímu prezidenta USA Donalda Trumpa upozornili jeho bývalého poradcu pre národnú bezpečnosti Michaela Flynna, že jeho kontakty s ruským veľvyslancom v USA Sergejom Kisľakom sú spojené s veľkým rizikom. S odvolaním sa na zdroje americkej vlády o tom napísal denník The Washington Post.

Vyplávali ďalšie veci týkajúce sa prepojenia Trumpa s Moskou. Zrejme nebude rád
Foto: TASR
Popis: Michael Flynn, Trumpov poradca pre národnú bezpečnosť.
reklama

Flynna údajne v novembri 2016 upozornili, že všetky kontakty s ruským diplomatom sú podľa všetkého sledované americkými tajnými službami. 

Podľa denníka ľudia v Trumpovom tíme boli znepokojení tým, že Flynn náležite nechápal Kisľakove motívy. Trumpov prechodný tím údajne od odchádzajúcej administratívy Baracka Obamu dokonca žiadal detailný spis o ruskom veľvyslancovi vypracovaný Ústrednou spravodajskou službou (CIA). Nie je však známe, či sa obsahom spisu oboznámil aj Flynn.

Podľa zdroja denníka Obamovi ľudia dali Trumpovmu štábu informáciu o Kisľakovi v snahe presvedčiť sa, že nová administratíva si je vedomá hrozieb zo strany Ruska.

Flynn sa v januári tohto roku stal Trumpovým poradcom pre národnú bezpečnosť. Mesiac nato ho však odvolali z funkcie poradcu Bieleho domu pre národnú bezpečnosť po tom, ako zavádzal o svojej komunikácii s Kisľakom.

Flynnovo napojenie na Rusko prešetrujú americký Federálny úrad pre vyšetrovanie a vyšetrovacie komisie Snemovne reprezentantov a Senátu.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Marcinková: Téma viery sa stáva v slovenskej politike až manipulatívna. Obmedzenie nedeľného predaja môže zvýšiť nezamestnanosť

21:10 Marcinková: Téma viery sa stáva v slovenskej politike až manipulatívna. Obmedzenie nedeľného predaja môže zvýšiť nezamestnanosť

Podpredsedníčka ľudskoprávneho výboru parlamentu Vladimíra Marcinková (Za ľudí) by nebola rada, ak b…