Výmena v CDU je príkladom vnútornej demokracie a funkčných štruktúr, myslí si Hlina

8. 12. 2018 20:00

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) tvrdí, že výmena moci v Kresťanskodemokratickej únii (CDU) je príkladom vnútornej demokracie a funkčných štruktúr. Uvádza sa to v stanovisku KDH, ktoré TASR poskytol hovorca KDH Stano Župa. Zároveň KDH zagratulovalo novozvolenej predsednícke sesterskej CDU Annegret Krampovej – Karrenbauerovej.

Výmena v CDU je príkladom vnútornej demokracie a funkčných štruktúr, myslí si Hlina
Foto: ta3.com
Popis: Alojz Hlina v relácii V politike

Podľa predsedu KDH Alojza Hlinu kresťanskí demokrati EÚ vybudovali, teraz ju držia pokope a aj rozhodnú o tom, ako bude vyzerať v budúcnosti. "Európa potrebuje silné kresťansko-demokratické strany na to, aby sme našu európsku civilizáciu udržali a rozvíjali. Európa potrebuje CDU, CSU, ale aj KDH," povedal Hlina. 

"CDU je príkladom strany, ktorá naozaj funguje a má za sebou pozoruhodné úspechy. Dnes, keď je Európa na rázcestí a celý svet stojí pred novými výzvami, je dôležité, aby tu bol líder, ktorý dokáže ponúknuť jasné riešenia a odpovede. Tešíme sa na nové podnety, s ktorými CDU príde a ktoré budú tak ako doteraz dobrým základom pre diskusiu o budúcom smerovaní EÚ," dodal europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec.

Nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú na čele CDU po 18 rokoch nahradí Annegret Krampová-Karrenbauerová. Rozhodli o tom v piatok (7.12.) delegáti zjazdu CDU v severonemeckom meste Hamburg.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Už je na mieste. Demolačný stroj dorazil k poškodenej bytovke v Prešove

17:56 VIDEO Už je na mieste. Demolačný stroj dorazil k poškodenej bytovke v Prešove

Demolačný stroj, pomocou ktorého sa budú realizovať búracie práce na výbuchom a požiarom poškodenej …