Vyhrážajú sa mi smrťou. Europoslankyňa Beňová bije na poplach

19.10.2015 18:00

Neradno si pohnevať „náckov“. Svoju skúsenosť s tým zažila aj europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová. Dôvodom bolo jej nedávne rozhorčenie sa nad udalosťou v Nemecku, keď kandidátku na starostku v Kolíne na Rýnom bodol útočník na krku. Čo je odkázal slovenský extrémista na Facebooku?

Vyhrážajú sa mi smrťou. Europoslankyňa Beňová bije na poplach
Foto: SITA
Popis: Monika Flašíková-Beňová

Politička, ktorá je na sociálnej sieti vždy mimoriadne aktívna, sa nedávno vyjadrila k útoku na Henriette Rekerovú, ktorá sa stala starostkou nemeckého mesta. Svoj odkaz však nasmerovala k slovenským extrémistom a tým udrela na citlivú strunu.

Extrémisti ohrozujú ženy, nie utečenci

Po tom, čo médiá vydali článok o útoku na nemeckú političku, za ktorým bol xenofóbny motív, sa na sociálnej sieti vyjadrila aj naša europoslankyňa. A slovenskí „náckovia“ si to od nej pekne zlízli. „´Pozdravujem´ fašistických, xenofóbnych debilov z ďalšieho z nacistických pochodov (tuším v Košiciach) a vy, normálni, si prečítajte, kam vedie nenávisť. Nie utečenci, ale extrémisti ohrozujú ženy,“ odkázala na článok o tragédii Beňová.

Europoslankyňa tak reagovala na to, že v minulú sobotu, 17. októbra, sa konal v metropole východu pochod proti islamizácii. Mesto sa tak zaplnilo prejavmi xenofóbie, rasizmu a nenávisti. Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že proti utečencom sa aktivizujú hlavne extrémistické skupiny. Tak to bolo aj na septembrovom proteste, ktorý sa konal v Bratislave. Aj útok na nemeckú političku súvisel s utečencami. Europoslankyňa Beňová v tom má jasno. Nie utečenci sú hrozbou, ale extrémisti, ktorí svoju nenávisť dávajú až príliš okato najavo a možno od nich očakávať naozaj hocičo. Napokon, príkladom toho, je aj útok v Kolíne.

Majú ísť k psychiatrovi

Beňovej status však nenechal chladnú ani druhú stranu. Istý užívateľ Sam jej totiž odkázal, že takto skončí aj ona. „Vyjadrila som rozhorčenie nad útokom na nemeckú političku a Sam mi napísal, že to čaká aj mňa,“ napísala na sociálnu sieť politička. Sam je totiž popletený facebookový užívateľ, ktorý by si asi najradšej predstavil našu europoslankyňu s nožom v krku.

„Toľko k pochodom nacistov a extrémistov na slovenských námestiach pre tých, ktorí s nimi sympatizujú. Týchto sa bojte, oni sú reálna hrozba,“ vyzýva Beňová. Užívateľ Sam bol totiž pod političkiným statusom mimoriadne aktívny. Keď sa ho totiž niekto opýtal, čo svojím vyjadrením "Toto vás čaká", skutočne myslel a položil otázku, či tým myslí vraždenie žien-političiek kresťanmi, odpovedal: Minimálne jej to prajem. Pod ostatnými komentármi tiež nebol príliš zhovievavý. Beňovej aj ďalšej žene, ktorá jej kvitovala, odporučil navštíviť psychiatra.

K útoku na nemeckú političku Henriette Rekerovú došlo v Kolíne nad Rýnom v závere kampane. Kandidovala totiž na starostku tohto mesta, ktorou sa napokon aj stala. Útok bol rasovo motivovaný, stojí za ním nenávisť voči utečencom. Rekerová mala totiž ako členka mestského zastupiteľstva na starosti ubytovávanie utečencov. Útočník bodol političku nožom do krku a spôsobil jej vážne zranenia.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Radka Turoňová
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Najhoršie zlyhanie ochranky? Hrnčiar v tom má jasno, nebol to jeho prípad

0:00 Najhoršie zlyhanie ochranky? Hrnčiar v tom má jasno, nebol to jeho prípad

Aktuálna situácia okolo ochrankárov nie je štandardná. V nedeľnej diskusnej relácii Na telo v televí…