Vy trápni tajtrlíci, čo sa navážate do Fica? Hádajte, komu adresovala takýto odkaz europoslankyňa

24. 9. 2015 19:12

Premiér Robert Fico, ktorý kvóty odmieta, získal aj podporu Národnej rady. Vo svojom boji proti prijímaniu utečencov na základe povinných čísiel ešte pritvrdil. Slovensko má totiž žalovať Európsku úniu. Aby toho nebolo málo, na Ficovu hlavu sa zniesla spŕška kritiky.

Vy trápni tajtrlíci, čo sa navážate do Fica? Hádajte, komu adresovala takýto odkaz europoslankyňa
Foto: SITA
Popis: Monika Flašíková Beňová, poslankyňa EP (SMER-SD)
reklama

Premiérovi Ficovi sa nepáči, ako teraz voči nemu vystupuje opozícia. A nepáči sa to ani europoslankyni Monike Flašíkovej-Beňovej. Pre Matoviča (OľaNO), Sulíka (SaS) a spol. má šťavnatý odkaz.

Kto ich môže voliť?

„Všetci tajtrlíci typu Matovič, Sulík a spol.sa teraz navážajú do Fica. Sú takí trápni, že sa čudujem, kto takýchto hlúpych a plytkých ľudí môže vôbec voliť,“ odkázala opozičným poslancom na sociálnej sieti Beňová. Opozičné strany sa totiž netaja výhradami voči tomu, čo vláda v poslednom čase robí. Hanba a poškodenia dobrého mena, ktoré nám reálne hrozia, ak už náhodou nenastali, ich totiž nenechali chladnými. Viacero politikov si totiž myslí, že Ficove správanie je populistické. Podľa Matoviča sme ostali iba na posmech a Fico je malý trucovitý chalan, ktorý zrazu bojuje proti niečomu, čo sám schválil, uviedla agentúra SITA. Ide totiž o Lisabonskú zmluvu, ktorú sme ako Slovensko sami ratifikovali, a teraz, keď sa na jej základe koná a rozhoduje, proti nej vystupujeme.

Otrasné správanie

Na nelogickosť Ficovho konania v súvislosti s Lisabonskou zmluvou však okrem Beňovej „tajtrlíkov“ upozornil vo včerajšom vyjadrení pre PL.sk aj šéf zahraničného výboru František Šebej. Podľa Fica by však v prípade rešpektovania kvót z našej strany opozícia pustila do gatí, napísala SITA.  Monika Flašíková-Beňová nechápe postoj niektorých opozičných politikov, pretože najprv za uznesenie parlamentu zahlasovali a teraz premiéra kritizujú. „Nemám s premiérom práve rovnaký názor na túto tému, ale na rozdiel od týchto šašov rešpektujem uznesenie NR SR. Lebo v tejto chvíli všetci reprezentujeme spoločne krajinu,“ vyhlásila na Facebooku Beňová. Podľa nej tak poslanci predviedli otrasné správanie.

Aj za cenu sankcií

Fico aj jeho vláda sa voči kvótam od začiatku stavajú nekompromisne. Podľa neho nemajú žiadny zmysel. Vyjadril si, že Slovensko má právo povedať, že s kvótami nesúhlasí a využiť všetky dostupné prostriedky  na to, ako sa im vyhnúť. Premiér je v tejto veci taký zásadový, že neváha porušovať nariadenia, za čo hrozí sankcia, alebo dokonca žalovať Európsku úniu. V súvislosti s tým sa na jeho hlavu však zniesla spŕška kritiky, pretože si mal uvedomiť, čo všetko so sebou obnáša Lisabonská zmluvu. „Chvost stiahol“ aj Ficov spojenec, český premiér Bohuslav Sobota, ktorý vyhlásil, že sa do sporu s Úniou púšťať nebude. Náš predseda vlády však áno. Slovenská ponuka pomoci  v utečeneckej kríze totiž podľa neho spočíva v niečo inom, ako v prijatí diktátu EÚ.


 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Radka Turoňová
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

23:58 Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

Význam prieskumu, podľa ktorého by nová politická strana Petra Pellegriniho, ak by ju založil, získa…