Vraj si myslel, že robí pre SIS. Slúžil však Kočnerovi

31. 5. 2019 14:45

Súčasťou sledovacieho „Kočnerovho tímu“ zameraného na novinárov bol aj súčasný vyšetrovateľ Štefan Mlynarčík. Informujú o tom tvnoviny.sk. Podľa informácií TV Markíza vyšetrovateľom NAKA tvrdil, že si myslel, že to robí pre SIS. Naverbovať ho mal Miroslava Kriak, bývalý príslušník ŠtB a SIS, neskôr Finančnej správy. Oboch si na sledovanie najal Marián Kočner.

Vraj si myslel, že robí pre SIS. Slúžil však Kočnerovi
Foto: TASR
Popis: Marián Kočner
reklama

Ako informujú tvnoviny.sk, súčasného vyšetrovateľa Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II. Štefana Mlynarčíka zavolala NAKA na výsluch zatiaľ ako svedka.

Okrem spomínaného Miroslava Kriaka sa mal ďalej na sledovaní novinárov podieľať Juraj Škríp, vtedajší riaditeľ Odboru hmotnej núdze a sociálnych dávok Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Štefan Mlynarčík pôsobil najskôr na Kriminálnom úrade Finančnej správy (KÚFS), od roku 2014 podľa informácií tvnoviny.sk robil na colnom úrade. Od januára 2018 je v Policajnom zbore. Vyšetrovateľa Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II. robí približne rok.

S Kriakom spája Mlynarčíka údajne aj bar v centre Bratislavy – Next Apache. Policajti tam nedávno robili prehliadku. Mlynarčík tam vraj chodieval a robil záznamy. Uviedol, že žiadne peniaze za to nebral, len na takzvanú „réžiu" (benzín, telefóny a podobne).

Autor: Redakcia

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Saková: Slovensko zvláda koronavírus na výbornú vďaka Pellegrinimu a  ľuďom. Matovič vystrašil svojimi rečami o blackoute aj nadnárodné spoločnosti

17:35 Saková: Slovensko zvláda koronavírus na výbornú vďaka Pellegrinimu a ľuďom. Matovič vystrašil svojimi rečami o blackoute aj nadnárodné spoločnosti

Slovensko zvláda situáciu s koronavírusom na výbornú a to vďaka nastaveniam Pellegriniho vlády a d…