Vplyvný módny návrhár prelomil tabu politickej korektnosti a obul sa do Merkelovej. Pre migráciu

14.11.2017 18:20

Známy módny návrhár Karl Lagerfeld na seba väčšinou púta pozornosť výstrednými modelmi, ale tentoraz sa pustil do odvážneho politického komentára na adresu kancelárky Angely Merkelovej a jej prisťahovaleckej politiky.

Vplyvný módny návrhár prelomil tabu politickej korektnosti a obul sa do Merkelovej. Pre migráciu
Foto: TASR
Popis: Módny návrhár Karl Lagerfeld

Reakcie médií a časti verejnosti na Lagerfeldove slová o utečencoch opäť ukázali, do akej miery politická korektnosť zväzuje slobodu slova a vyjadrovania. Módny návrhár pritom nepovedal nič, čo by prekračovalo medze slušnosti a nemalo reálny základ. „Nie je predsa možné zabiť milióny Židov počas druhej svetovej vojny a potom do krajiny priviesť milióny ich najhorších nepriateľov,“ konštatoval Lagerfeld cez víkend v populárnej francúzskej talk show.

Módny návrhár narodený v Hamburgu veľmi ostro kritizoval konkrétne kancelárku Angelu Merkelovú, po ktorej rozhodnutí na jeseň 2015 prišlo do Nemecka vo veľmi krátkom čase približne milión migrantov z krajín Blízkeho východu, kde sa k Židom stavajú výrazne negatívne. Predovšetkým v Palestíne sú už malé deti terčom protižidovskej propagandy, ktorá na nich „útočí“ doma, v škole, ale aj v oficiálnych médiách.

„Merkelová už mala v Nemecku milióny prisťahovalcov, z ktorých sa niektorí dobre integrovali, majú prácu a všetko úspešne funguje. Nemusela predsa brať ďalší milión migrantov, aby nejakým spôsobom vylepšila svoj pošramotený obraz po gréckej kríze,“ kritizoval 84-ročný módny návrhár nezvykle otvorene nemeckú kancelárku, ale zároveň multikulturalizmus a vo všeobecnej rovine aj príliš liberálnu prisťahovaleckú politiku.

Angela Merkelová

Angela Merkelová. Zdroj: SITA

Židia sa pritom v krajinách, kde rastie moslimská populácia, necítia bezpečne a odchádzajú do Izraela alebo do Spojených štátov. Minulý rok médiá informovali o exode asi 8 000 francúzskych Židov, ktorí zo strachu z antisemitských útokov zo strany príslušníkov moslimskej menšiny v predchádzajúcom roku radšej krajinu opustili. Počet Židov odchádzajúcich z Francúzska pritom z roka na rok rastie a úzko súvisí práve s rastúcim počtom moslimov a teroristickými útokmi.

Reakcia na odvážne Lagerfeldove slová na seba nenechala dlho čakať. Na spomínanú talk show sa zniesla vlna kritiky a desiatky divákov rovno podali sťažnosť. Celou záležitosťou sa zaoberá aj francúzsky mediálny regulátor. Časť verejnosti podrobila Lagerfelda ostrej kritike, opakujúc klasické frázy mediálneho mainstreamu o neznášanlivosti a islamofóbii. Nemalá časť ľudí však, naopak, Lagerfelda chváli a vyjadruje mu podporu za to, že sa odvážil povedať pravdu nahlas.

Celý text si môžete v angličtine prečítať TU.

autor: Josef Provazník

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Kiska po nominácii novej ministerky vnútra poriadne spustil: Neprijateľné, ignorovanie ľudí. Vládna väčšina nepochopila, že sa úplne rozsypala aj tak mizerná dôvera ľudí v štát

17:10 Kiska po nominácii novej ministerky vnútra poriadne spustil: Neprijateľné, ignorovanie ľudí. Vládna väčšina nepochopila, že sa úplne rozsypala aj tak mizerná dôvera ľudí v štát

Prezident SR Andrej Kiska nie je spokojný s nomináciou Denisy Sakovej na post ministerky vnútra. Vym…