Vodu kážu, víno pijú? Kotlebovci chceli zakázať papalášom limuzíny za stovky tisíc eur. Pre nich to asi neplatí

8.11.2016 20:53

Predseda Ľudovej strany Naše Slovensko Marian Kotleba, ktorý je zároveň aj banskobystrickým županom, chcel so svojimi poslancami v parlamente presadiť, aby papaláši nemohli mať autá za stovky tisíc eur. Asi zabudol, že len prednedávnom sa jeden z jeho poslancov na Facebooku pochválil svojím novým štvorkolesovým tátošom, ktorého si môžu kúpiť len ľudia, ktorí nemajú hlboko do vrecka...

Vodu kážu, víno pijú? Kotlebovci chceli zakázať papalášom limuzíny za stovky tisíc eur. Pre nich to asi neplatí
Foto: SITA
Popis: Poslanec a predseda ĽS-NS Marian Kotleba

V Národnej rade Slovenskej republiky sa toho stále veľa deje. Podľa informácií predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu on a jeho tím poslancov predložili v parlamente návrh zákona, ktorým chceli striktne stanoviť maximálne ceny áut, ktoré si papaláši môžu kúpiť. „Pri predkladaní tohto návrhu som sa opýtal jednoduchú otázku: Načo sú ministrom, županom, primátorom a riaditeľom štátnych inštitúcií limuzíny za stovky tisíc eur?“ tlmočí Kotleba na svojom facebooku.

Zdroj: Facebook/Marian Kotleba

Podľa jeho slov štandardní politici tento návrh v hlasovaní zmietli zo stola. „Namiesto šetrenia verejných peňazí dali zase prednosť svojim dôležitým egám a zbytočnému luxusu,“ uzavrel.

Tento zákon sa očividne nemá vzťahovať na poslancov v parlamente. Len pred niekoľkými dňami sa totiž na sociálnej sieti chválil svojím novým štvorkolesovým tátošom Kotlebov poslanec Milan Mazurek. Najmladší poslanec v parlamente si kúpil manažérsku limuzínu BMW 5 v zlatej farbe, ktorá je podľa odborníka autom určeným pre ľudí, ktorí nemajú hlboko do vrecka. Viac sme o tom písali TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Nestrašte ľudí, odkazuje Matovič lídrom opozície. Tu sú moje podmienky vstupu do vlády

16:59 VIDEO Nestrašte ľudí, odkazuje Matovič lídrom opozície. Tu sú moje podmienky vstupu do vlády

Hnutie OĽaNO nepôjde do vlády, ktorá by mala v pláne prijať registrované partnerstvá, adopcie detí p…